Slavnostni govornik je bil župan Mestne občine Murska Sobota Aleksander Jevšek. Ta je v svojem nagovoru spomnil na stoto obletnico priključitve Prekmurja k matici, ki jo bomo obeležili prihodnje leto, in na Mursko republiko. Zbranim je pred praznikom dejal, da moramo Slovenci razmisliti o tistem, kaj nas povezuje v skupni preteklosti, in o tistem, kaj naj bo povezovalo v skupni prihodnosti. "Skoraj tri desetletja po ustanovitvi države imamo skoraj vse, kar potrebujemo za svojo suverenost. Zdi se, da izborjeni državnosti manjka tisto, kar je smotr in bit njenega nastanka. To je volja ljudi, da samostojno soustvarjamo skupnost in vanjo vgrajujemo svoje vrednote in svoja pričakovanja. Država je namreč skelet, ki mu voljo daje demokratično hotenje naroba. Brez tega je šibka, negibna tvorba, ki životari z oslabelimi impulzi posamičnih interesov," je povedal Jevšek. Dodal pa še kritiko na udeležbo državljanov in državljank na preteklih državnozborskih volitvah: "Na volitvah je o tem, kakšna država smo, in kakšna hočemo postati odločala le polovica naših ljudi. Ostalim se ni zdelo vredno in pomembno, da s svojim glasom, najdragocenejšim izkazom demokratične pravice in dolžnosti, da prispevajo k smeri razvoja naše družbe. Vse preveč stvari postaja samoumevnih, vse preveč smo otopeli."
Preberite še
Odpri v novem zavihku(Propad Pindže) Franc Šlihthuber trdi, da ni bil poslovodja, sojenje pred epilogom
Sojenje Francu Šlihthubru in Štefanu Kuharju, nekdanjemu direktorju komunalnega in gostinskega podjetja, pred epilogom.
V kulturnem programu je nastopil Mladinski pevski zbor Osnovne šole III Murska Sobota, ki ga vodi Tjaša Šimonka. Zbor se je marca prvič udeležil državnega zborovskega tekmovanja, kjer je prejel zlato priznanje.
Druge nastopajoče pa so bile članice ženske vokalne skupine Katice iz Ljubljane. Slednje delujejo že 25 let, primarno pa prepevajo slovenske ljudske pesmi iz različnih slovenskih pokrajin. Na slovesnosti so se predstavile tudi z nekaterimi prekmurskimi pesmimi.