Slovenska planinska pot, označena s Knafelčevo številko 1, je najdaljša in najbolj priljubljena povezovalna pot v Sloveniji. Ob 70-letnici slovenske planinske poti je bil organiziran priložnostni dogodek - razstava, ki je od 6. maja 2024 na ogled v avli lendavske gledališke in koncertne dvorane. Otvoritve razstave sta se udeležila tudi podpredsednik Planinske zveze Slovenije Jože Bobovnik in župan Občine Lendava Janez Magyar.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuLekarni v Murski Soboti pretvorjeni v gradbišče: Kdaj bo dokončana dvomilijonska prenova?
Za investicijska in vzdrževalna dela Pomurske lekarne letos namenjajo več kot 3,9 milijona evrov.
Predsednik Meddruštvenega odbora planinskih društev Pomurja in predsednik Planinskega društva Lendava Štefan Kozak je pozdravil zbrane ter izrazil veselje, da je razstava prvič prišla tudi v Prekmurje in Lendavo, kjer se prav tako ponašajo s številnimi pohodniškimi potmi, ki so del Pomurske planinske poti.
Pohodništvo, ki povezuje družine, prijatelje in generacije, je način življenja, ki se uči vrednot sodelovanja, kolegialnosti in spoštovanja narave. Število več kot 60.000 članov, združenih v skoraj 300 društev, povezuje krovna organizacija Planinska zveza Slovenije. Ta se ozira na bogato preteklost, ki sega v obdobje predpreteklega 19. stoletja.
Župan Občine Lendava je izrazil veselje, da imajo v Lendavi dejavno planinsko društvo z več kot 200 člani. Podpredsednik Planinske zveze Slovenije Jože Bobovnik je ob tem izpostavil, da je znamenito Slovensko planinsko pot, ki se prične v Mariboru in poteka čez Pohorje, preko Kamniško-Savinjskih Alp, Karavank, Julijskih Alp ter se preko predalpskih hribovij spusti na Kras ter konča na Debelem rtiču, uspešno prehodilo že več kot 10.000 planincev in verjame, da jih bo v bodoče še več. Poudaril je, da je bila Slovenska planinska pot povod za nastanek mnogih evropskih veznih poti. Ob tej priložnosti pa je pohvalil tudi prizadevanja pomurskih planinskih društev, ki s svojim aktivnim delovanjem negujejo ljubezen do gora in pohodništva.