© 2026 Podjetje za informiranje d.o.o. - Vse pravice pridržane.
Ko se dobra družba sreča z odgovornostjo
Čas branja 2 min.

Pikniki in prireditve naj za sabo pustijo le lepe spomine


Oglasno sporočilo
2. 6. 2026, 13.34
Posodobljeno
13:55
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Poletje je čas druženj na prostem, piknikov in številnih dogodkov. Prav zato je pomembno, da ob sproščenem vzdušju ne pozabimo tudi na odgovorno ravnanje z odpadki.

Ob sproščenem druženju nikar ne pozabimo na odgovorno ravnanje z odpadki.
UI
Ob sproščenem druženju nikar ne pozabimo na odgovorno ravnanje z odpadki.

S toplimi dnevi se začne tudi sezona piknikov, veselic, koncertov in drugih druženj na prostem. Poletje v Pomurju znova zadiši po hrani z žara, prostor pa napolnijo smeh, glasba in dobra družba. A v času takšnih druženj nastane tudi največ odpadkov, ki pogosto prehitro končajo tam, kamor ne sodijo.

V podjetju Saubermacher - Komunala Murska Sobota opozarjajo, da lahko z nekaj preprostimi navadami naredimo veliko razliko. Odgovorno ravnanje z odpadki ni povezano s popolnostjo, ampak predvsem z odnosom do okolja, v katerem živimo in se družimo.

Piknik naj za sabo pusti le lepe spomine

Piknik danes ni več druženje ob dobri hrani in pijači. Vedno več ljudi razmišlja tudi o tem, koliko odpadkov pri tem nastane in kako jih lahko zmanjšamo. Že majhne spremembe lahko pomembno vplivajo na okolje.

Veliko lahko naredimo pri sami pripravi piknika. Namesto pribora in krožnikov za enkratno uporabo lahko izberemo posodo, ki jo uporabimo večkrat. Odpadke je najbolje ločevati že sproti. Dovolj je nekaj vrečk ali manjših posod za embalažo, steklo in biološke odpadke.

Veliko odpadkov nastane tudi zaradi prevelikih količin hrane. Pogosto pripravimo več, kot dejansko potrebujemo, ostanki pa nato pristanejo med odpadki. Če količine načrtujemo bolj premišljeno in hrano kasneje porabimo, naredimo nekaj dobrega za okolje.

Ob koncu pa velja preprosto pravilo: prostor zapustimo takšen, kot smo ga našli. Narava ni samoumevna in vsak urejen kotiček je rezultat odgovornega ravnanja ljudi. Skupaj ustvarjajmo zdravo okolje.

Tudi organizatorji prireditev imajo pomembno vlogo

Poletje ni le čas piknikov, temveč tudi številnih javnih dogodkov, koncertov, športnih tekem in veselic. Ob večjem številu obiskovalcev nastane tudi več odpadkov, zato je pomembno, da organizatorji že pri načrtovanju dogodka razmišljajo tudi o ravnanju z njimi.

Dobro organizirana prireditev danes ni povezana le z bogatim programom, ampak tudi s tem, kako urejen ostane prostor po končanem dogodku. Obiskovalci vse bolj opazijo, ali so na voljo zabojniki za ločeno zbiranje odpadkov in ali organizator spodbuja odgovorno ravnanje.

V podjetju Saubermacher - Komunala Murska Sobota organizatorje prireditev spodbujajo k odgovornemu ravnanju z odpadki ter jim nudijo pomoč pri ločenem zbiranju odpadkov na dogodkih.

Ob tem poudarjajo, da se spremembe vedno začnejo pri ljudeh. Prav zato vse bolj izpostavljajo pozitivne zgodbe posameznikov, društev, šol in organizacij, ki s svojim ravnanjem prispevajo k ustvarjanju zdravega okolja. Takšni ambasadorji zdravega okolja dokazujejo, da odgovornost do narave ni nekaj zapletenega, ampak del vsakodnevnih odločitev.

Poletje naj bo zato čas druženja, povezovanja in lepih trenutkov, hkrati pa tudi čas zavedanja, da lahko vsak od nas prispeva svoj del.

Naročnik oglasa je Saubermacher - Komunala Murska Sobota d.o.o.

Vestnik

Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.

Hvala za prijavo!

Na vaš e-naslov smo poslali sporočilo s potrditveno povezavo.

Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.


© 2026 Podjetje za informiranje d.o.o.

Vse pravice pridržane.