V Hiši Györgya Dobronokija v Dobrovniku se je začela 19. Mednarodna likovna kolonija Vino-Art, ki je odprla razstavo likovnih del, nastalih na prejšnji osemnajsti koloniji. Organizator te prestižne likovne kolonije je Društvo za kvaliteto življenje in kulturo pitja Vino-Art iz Dobrovnika. Tokratno razstavo so pripravili v sodelovanju z Madžarsko samoupravno narodno skupnostjo Občine Dobrovnik. Pred tem je bila razstava že na ogled v prostorih podjetja Ocean Orchids.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(S tribune) Norvežani so krivci za navijaško evforijo
Še sporočilo za NZS: Čeprav so Stožice razprodane, še vedno ne dihajo kot Bežigrad ali mariborski Ljudski vrt.
Predsednica Društva Vino-Art, Vesna Seršen, je povedala, da so na letošnji likovni koloniji sodelovali priznani akademski slikarji in kiparji iz Hrvaške, Madžarske in Slovenije. Skupaj je na koloniji ustvarjalo štirinajst izjemnih likovnih ustvarjalcev, med njimi Igor Banfi, Nikolaj Beer, Matjaž Duh, György Csuta, Klementina Golija, Endre Gönter, Herman Gvardjančič, Cvetka Hojnik, Ferenc Kiraly, Zdravko Milič, Željko Mucko, Gregor Pratneker, Darko Slavec in Klavdij Tutta.
Umetniki so svoje bivališče na koloniji našli v zidanicah z vinskimi kletmi med vinogradi Dobrovniških goric, medtem ko je sedež kolonije bil v vinski kleti družine Seršen na Gornjem bregu Dobrovniških goric. Ustvarjanje se je odvijalo v čudovitem okolju Dobrovniških in Strehovskih goric, ob Bukovniškem jezeru ter na drugih slikovitih lokacijah v okolici Dobrovnika. Umetniki so si med kolonijo ogledali tudi kulturne in turistične znamenitosti pokrajine ter razstave likovnih del in muzejske zbirke na lendavskem gradu.