Relija se je udeležilo okrog dvesto lastnikov starodobnih koles iz Prekmurja in drugih območij Slovenije, pa tudi člani sorodnih društev iz Hrvaške, Madžarske in Avstrije. Največ je bilo članov beltinskega društva starodobnikov, ki mu predseduje Avgust Farkaš. Ob reliju so tudi letos v gradu pripravili razstavo starodobnih koles, ki so jo organizirali 15. po vrsti. Pri organizaciji 17. relija sta ob Dimekih sodelovala še občina Beltinci in Zavod za kulturo in turizem Beltinci.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(KAVČ #15) Nika Kovač: "Redko sem očarana, doma so me učili, da moram biti kritična – še posebej do politikov"
Sociologinja, antropologinja in vodja Inštituta 8. marec je postala sinonim za gibanja, ki spreminjajo družbo – od pravic žensk in enakopravnosti do pitne vode, medijske svobode in volilne participacije.
Udeleženci so se zbrali na grajskem dvorišču v Beltincih, od koder so se v koloni popeljali do Bratoncev, od tam pa do Mure v Dokležovju in Otoka ljubezni v Ižakovcih. Nato so se vrnili nazaj na grajsko dvorišče. Proga je bila dolga 20 kilometrov, sicer pa se vsako leto popeljejo po drugi progi. Za lastniki starodobnih koles in koles z motorjem so se v koloni peljali še lastniki sodobnejših koles.
Pogoj, da je kolo starodobnik je, da je staro vsaj 50 let, kolesarji pa so oblečeni v oblačila, kakršna so nosili v obdobju, ko je bilo kolo narejeno. Na poti je bilo več postankov, kjer so se udeleženci okrepčali ter si ogledali naravne in kulturne znamenitosti, na cilju pa je sledilo druženje z zabavo na grajskem dvorišču.