Pred leti, ko je bila še skupna Gasilska zveza Ljutomer, so gasilci tesno sodelovali na vseh področjih delovanja, od požarne preventive, skupnih gasilskih vaj in tekmovanj, a vezi med gasilskimi veterani so ostale še naprej trdne, kar je bil dokaz zadnjega veteranskega srečanja v Križevcih pri Ljutomeru. V spomin na nekdanje skupno srečevanje je sedanji častni gasilski poveljnik Gasilske zveze Ljutomer Stanko Hunjadi prinesel spominsko gasilsko knjigo od prvega veteranskega srečanja leta 1994, ki je bilo v Pristavi pri Ljutomeru.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(KAVČ #15) Nika Kovač: "Redko sem očarana, doma so me učili, da moram biti kritična – še posebej do politikov"
Sociologinja, antropologinja in vodja Inštituta 8. marec je postala sinonim za gibanja, ki spreminjajo družbo – od pravic žensk in enakopravnosti do pitne vode, medijske svobode in volilne participacije.
Vsak veteran, ki se je srečanja udeležil, se je vpisal v spominsko knjigo. Veteranskega srečanja se je udeležilo 300 gasilskih veteranov in veterank. Ob tej priložnosti so si ogledali novo sodobno gasilsko vozilo PGD Ljutomer, ki je namenjeno reševanju z višin. Zbrane veterane je v imenu regijske komisije za gasilske veterane pozdravil njen predsednik Franc Šinko, o pomenu srečanja pa so nekaj besed zbranim namenili predsednik Gasilske zveze Križevci Denis Čuk, predsednik komisije za gasilske veterane pri Gasilski zvezi Križevci Jože Babič, predsednik PGD Logarovci Blaž Štuhec, častni poveljnik Gasilske zveze Ljutomer Stanko Hunjadi in poveljnik Gasilske zveze Ljutomer Andrej Trstenjak.
Srečanja se je udeležil tudi predsednik komisije za gasilske veterane pri Gasilski zvezi Ljutomer Milan Hunjadi. Med gasilske veterane in veteranke obeh gasilskih zvez sta prišla tudi župan občine Križevci pri Ljutomeru mag. Branko Belec in predsednik regijskega gasilskega sveta za Pomurje in podpredsednik Gasilske zveze Slovenije Milan Antolin. Šlo je za skupno gasilsko druženje, gasilskim veteranom in veterank pa so se zbrani zahvalili za vse, kar so dobrega postorili za razvoj gasilstva v Prlekiji. Gasilci so nekoč kot tudi danes pomenili veliko, saj so na pomoč priskočili podnevi, ponoči, ob sobotah, nedeljah in praznikih, saj so se zavedali, da je pomoč vsem, ki so jo potrebovali, še kako pomembna.
Gasilci so spisali zgodovino gasilskih društev v sedanji Gasilski zvezi Križevci pri Ljutomer in Gasilski zvezi Ljutomer. V obeh gasilskih zvezah so vedno med prvimi, ki priskočijo na pomoč, saj so pomemben člen medgeneracijskega druženja. Obe gasilski zvezi dobro in tesno sodelujeta na požarno-varnostnem, tekmovalnem in reševalnem področju.
Za veseli del srečanja gasilskih veteranov in veterank so s kulturnim program poskrbeli kulturniki iz občine Križevci pri Ljutomeru.