Beltinci z 2 : 1 ugnali Bogojino

Tomo Köleš, 2. 4. 2018
Nataša Juhnov
Aktualno

V edinem ponedeljkovem srečanju 17. kroga 3. SNL - vzhod so nogometaši Lušta Beltinec v svojem športnem parku premagali Bogojino z 2 : 1 (0 : 0), čeprav so zaostajali z 0 : 1. Junak preobrata je bil Rok Ropoša.

Glede na položaj na lestvici so Beltinčani težje od pričakovanega ugnali žilavo Bogojino. Vsi trije goli so padli v drugem polčasu. Pred 400 gledalci v beltinskem športnem parku je goste v vodstvo v 60. minuti popeljal Nejc Černela. Takrat je domačim dokončno postalo jasno, da nimajo več kaj čakati, in dokaj hitro so udarili dvakrat. Preobrat in zmago Beltinčanom je prinesel Rok Ropoša z zadetkoma v 68. in 71. minuti. Sodnik Bojan Mertik iz Odranec je pokazal le dva rumena kartona, pri domačih kapetanu Jerneju Tkalcu, pri gostih pa si ga je prislužil Nejc Šinkec.
Beltinci so sedaj sami na tretjem mestu s 37 točkami, Bogojina je ostala dvanajsta s 13 točkami. Igralec tekme Rok Ropoša je doslej zbral skupno pet zadetkov.

Beltinci so se po zmagi proti Bogojini utrdili na tretjem mestu prvenstvene lestvice.