Beovićeva je dejala, da imamo v Sloveniji izjemno rast okuženih ter smo blizu najbolj obremenjenim evropskim državam. Pri tem je dodala, da je bilo slovensko zdravstvo že leta pred epidemijo krhko. Zaskrbljujoč je podatek, da bi glede na projekcije lahko v drugem tednu novembra imeli med 480 in 680 obolelih, pri tem pa bi lahko tudi do 190 ljudi potrebovalo intenzivno nego. Navedene številke bi veljale le v primeru, da nazadnje sprejeti ukrepi delujejo. Ravno število ljudi, ki potrebujejo bolnišnično oskrbo, je glavna težava pri soočanju s koronavirusom. Beovićeva glede na podatke ocenjuje, da je aktivno okužen že en odstotek prebivalcev. "Drugi val bo velik, četudi bodo ukrepi učinkoviti. Preprosti ukrepi žal niso delovali, ker jih nismo želeli upoštevati."
Preberite še
Odpri v novem zavihkuDobro vino je še vedno cenjeno, ocenjujejo v Vinogradništvu Kolarič
Družina Kolarič je prve trte zasadila daljnega leta 1946. Na sedmih hektarjih vinogradov pridelujejo dvanajst sort, posebej ponosni so na svojo penino.
Poveljnik civilne zaščite Srečko Šestan je povedal, da imajo na državni oz. regijski ravni že vzpostavljeno pripravljenost določenih sil in struktur, kot je npr. mobilni laboratorij v Mariboru in Ljubljani, strukturo Rdečega križa in gasilske enote, ki bodo pomagale pri dezinfekciji. Enote Rdečega križa bodo predvsem v podporo zdravstvenemu osebju.
V zaključku konference je vladni govorec Jelko Kacin poudaril predvsem, da se naj zabave iz gostiln ne selijo v stanovanja.