Gre za nadaljevalno fazo naložbe, katere cilj je s širokopasovnim omrežjem opremiti približno 190 tisoč gospodinjstev, kmetij in gospodarskih subjektov na slovenskem podeželju.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(KAVČ #15) Nika Kovač: "Redko sem očarana, doma so me učili, da moram biti kritična – še posebej do politikov"
Sociologinja, antropologinja in vodja Inštituta 8. marec je postala sinonim za gibanja, ki spreminjajo družbo – od pravic žensk in enakopravnosti do pitne vode, medijske svobode in volilne participacije.
V projekt Rune so vključene tudi pomurske občine z naselji na podeželskih občinah Slovenije, ki so za gradnjo globalnega omrežja za osrednje ponudnike komericalno manj zanimiva. Med občine, ki bodo vključene v prihodnjo fazo projekta Rune, so na območju Pomurja tudi Apače, Gornja Radgona, Tišina, Cankova, Grad, Hodoš, Kuzma, Moravske Toplice, Murska Sobota, Puconci, Rogašovci in Šalovci. Izvajalec gradbenih del, ki bi torej morala steči oktobra, je podjetje Telegroup.
Dela v posameznih naseljih v petih geografsko zaokroženih celotah po Sloveniji ne bodo potekala hkrati, ampak po zaporedju in skladno z zahtevnostjo gradnje posameznih odsekov ter razpoložljivostjo gradbenih ekip. Kdaj bodo dela stekla, bo znano po tem, ko bodo posamezne občine dobile terminski načrt izvajalca gradbenih del. Vsa dela v tem razvojnem ciklu bodo po zagotovilih izvajalca projekta v Sloveniji Rune Enia predvidoma zaključena prihodnje leto.
Spomnimo, da bo vozlišče za zagotavljanje optičnih signalov uporabnikom v občinah Cankova, Grad, Hodoš, Kuzma, Moravske Toplice, Murska Sobota, Puconci, Rogašovci, Šalovci in Tišina bo stalo v Mačkovcih. Zaradi hitrejše gradnje bodo izvajalci istočasno gradili omrežje med naselji ter omrežje do uporabnikov in uporabniške priključke.