Boj za elito: Nafta zmagala, a ostaja v drugi ligi

Tomo Köleš, 26. 5. 2018
Mura je že v prvi ligi, Nafta pa ni uspela.
Aktualno

Nogometaši Nafte so v zadnjem krogu 2. SNL v boju za drugo mesto in kvalifikacije za prvo ligo napolnili mrežo dekanskega Jadrana s 6 : 0. Vendar jim to ni prav nič pomagalo, saj je Drava na Ptuju ugnala Brežice s 4 : 0.

NAFTA 1903 - JADRAN DEKANI 6 : 0 (3 : 0)

Športni park v Lendavi, 300 gledalcev, sodnik: Slavko Vinčić (Maribor).

Strelci: 1 : 0 Vinko (7), 2 : 0 Vinko (29), 3 : 0 Monjac (43), 4 : 0 Vinko (59), 5 : 0 Grabant (66), 6 : 0 Roginić (81).

Nafta je opravila svojo nalogo in v mrežo brezvoljnega Jadrana, ki je prispel le z dvema nogometašema na rezervni klopi, natrpala pol ducata zadetkov, hat-trick je dosegel Vedran Vinko. A to je bila pirova zmaga, saj je Drava na Ptuju pred 300 gledalci ugnala Brežice s 4 : 0 (0 : 0), čeprav je vse štiri zadetke dosegla v drugem polčasu. Strelci so bili Fanimo v 65., Bizjak v 72., Čeh v 85. in še enkrat Bizjak v 86. minuti.

58c3813274ded2a54a8bbf32ee7fa6e9
Nafti kljub zmagi ni uspelo.

Ptujčani so tako dosegli končno drugo mesto in se bodo v kvalifikacijah borili za vstop v 1. ligo. Danes je še bolj postalo jasno, kako drago so nogometaši Nafte plačali remi v 28. krogu, ko so v Lendavi Brežice zadele v 93. minuti za končnih 2 : 2. Če bi takrat Lendavčani dosegli zmago, bi bili oni sedaj na drugem mestu. Tako pa je Nafta končala prvenstvo na tretjem mestu in ostaja v drugi ligi tudi v naslednji sezoni. Marko Roginić je z 21 zadetki najboljši strelec lige.

a7773699d49b107c7286c55dc6066bb2
Lendavčani so ostali brez drugega mesta.

ZARICA KRANJ - MURA 0 : 5 (0 : 0).

Športni park Zarica v Kranju, 100 gledalcev, sodnik: Rade Obrenović (Ljubljana).

Strelci: 0 : 1 Maruško (50), 0 : 2 Šlak (56), 0 : 3 Maruško (65), 0 : 4 Kouter (76) , 0 : 5 Maroša (87).

Podobno kot Drava na Ptuju je tudi Mura v Kranju šele v drugem polčasu napolnila mrežo nasprotnika. Le da črno-beli tokrat niso imeli nobenih skrbi, saj so se že pred dvema tednoma kot prvaki uvrstili v prvo ligo. Matic Maruško je zadel dvakrat in tako potrdil svojo odlično formo v spomladanskem delu, mladi Sebastjan Šlak pa je znova dokazal, kakšen ogromen talent ima Mura v svojih vrstah. Luka Bobičanec tokrat zaradi poškodbe gležnja ni igral. Petarda v mreži Kranjčanov je pomenila, da se Zarica seli v tretjo ligo, vendar je tamkajšnji spiker pošteno priznal, da je bil boj za obstanek izgubljen že na prejšnjih tekmah in ne danes proti najtežjemu nasprotniku. Obenem je športno čestital Muri na uvrstitvi v prvo ligo.

VERŽEJ - BRDA 2 : 4 (2 : 1)

Stadion Čistina v Veržeju, 100 gledalcev, sodnik: Iztok Gornjak (Braslovče).

Strelci: 1 : 0 Kolar Robnik (9), 2 : 0 Volmajer (10), 2 : 1 Grbović (31), 2 : 2 Varga (68), 2 : 3 Varga (74), 2 : 4 Debenjak (84).

Tekma ni odločala več o ničemer, so pa Veržejci zapravili priložnost, da bi se vsaj z zmago poslovili od druge lige. Brda so končala na devetem mestu.

6ab89f8626356c046f7603af7851384f
Nafta se zaradi zmage Drave ni uvrstila v kvalfikacije za prvo ligo.