"Naravnost grozljiv" se jim zdi tudi način, na katerega so 18. avgusta zbirali prijave za omenjeni tečaj v Ljubljani, ko so morali po poročanju nekaterih medijev starejši na prijavo po več ur čakati na soncu. "Strinjamo se, da je napredek v družbi potreben. Tudi na področju e-pismenosti, a ne na način, ki kaže dobesedno na norčevanje iz starejših," so zapisali.
Prepričani so, da bi morala država namesto omenjenih bonov financirati izobraževalne ustanove, vsem zainteresiranim starejšim pa omogočiti, da se brezplačno udeležijo izobraževanj. Šele potem pa bi bilo smiselno s subvencijami zagotoviti nakup naprav.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuV Kančevcih slovesno ob srebrni maši brata Milana
Župnik Milan Kvas je novo mašo opravil leta 1999, v Kančevce je prišel leta 2016.
Opozarjajo tudi na težave, ki jih imajo starejši zaradi vse večje e-komunikacije pri uveljavljanju zdravstvenih storitev. "Ali se uvajalci teh starejšim izjemno neprijaznih novitet zavedajo, da vsi starejši nimajo dovolj znanja, opreme, kaj šele denarja za mesečno plačilo interneta. Ali se zavedajo, kako bo z gesli in podgesli upravljala oseba z demenco, saj vemo, da že brez te diagnoze veliko pozabljamo in se izgubljamo v vseh pinih, geslih ..." so zapisali.
Zato vztrajajo, da morajo biti ambulante dosegljive tudi po telefonu. Zagotoviti bi bilo treba tudi redne obiske patronažne oz. socialne službe pri starejših za preverjanje dejanskih potreb in stanja na terenu, so še zapisali.