Bencakova pojasnjuje, da je odstopila zaradi nezaupanja med člani sveta krajevne skupnosti. Z mesta podpredsednika krajevne skupnosti je odstopil tudi Jožef Kuhar. »Nemogoče bi bilo še naprej voditi krajevno skupnost v tako nekonstruktivnem ozračju,« pravi Bencakova, ki dodaja, da je to čutila že od trenutka, ko je prevzela vodenje. Še naprej ostaja članica sveta krajevne skupnosti, kjer bo med drugim po lastnih besedah pazila, da na podlagi nepravilnosti, ki so bile ugotovljene pri delovanju krajevne skupnosti v preteklosti, ne bodo ponavljali starih napak. Kot še pove, so bile omenjene nepravilnosti zajete tudi v izsledkih notranje občinske revizije, ki je vzela pod drobnogled poslovanje bakovske krajevne skupnosti v letih, ko je to vodila Cajnkova. »Prejšnje vodstvo krajevne skupnosti članov KS ni nikoli seznanilo s temi izsledki, tudi sama nisem našla teh papirjev, ko sem prevzela vodenje KS.«
Preberite še
Odpri v novem zavihkuDobro vino je še vedno cenjeno, ocenjujejo v Vinogradništvu Kolarič
Družina Kolarič je prve trte zasadila daljnega leta 1946. Na sedmih hektarjih vinogradov pridelujejo dvanajst sort, posebej ponosni so na svojo penino.
Pri tem Bencakova kot eno od nepravilnosti navaja, da proračun krajevne skupnosti ni bil sprejet na seji sveta KS. »Tudi z denarjem se mora gospodarno ravnati, v določenih primerih bi morali dobiti več ponudb, ne pa da se samo tako sklepajo pogodbe za 20 tisoč evrov,« še pove Bencakova, ki za zdaj še noče razkriti, o kateri pogodbi govori. Pri tem še izpostavlja, da je tudi za lansko leto krajevna skupnost v občinskem revizijskem postopku.
Cajnkova pravi, da ta navedba ne drži, saj je bilo po njenih besedah v omenjenem revizijskem ugotovljeno, da je KS ravnala kot dober gospodar. »V poročilu so podali priporočila za nadaljnje poslovanje. Ta priporočila smo upoštevali in zaradi tega tudi podpisali okvirne sporazume, v katerih je jasno navedeno, da bo vrednost naročil blaga nižja od 20 tisoč evrov. Kot predsednica KS nisem nikoli sklenila pogodbe, ki bi presegala to vrednost.« Prav tako zanika navedbe glede proračuna: »Proračun smo sprejemali decembra vsako leto. Revizorka je v priporočilu napisala, da moramo pri razporeditvah točno navajati, iz katerih postavk in kam razporejamo sredstva tekom leta, nič pa o tem, da ne bi bil proračun pravilno sprejet.«
Cajnkova še pove, da so Bencakovo pred njenim odstopom člani sveta KS že večkrat opozarjali, da so nezadovoljni z njenim delom. »Ni izvršila sklepov, ki smo jih sprejeli na seji. Med drugim bi morala poskrbeti za razpis, na podlagi katerega bi dali v najem prostor v bakovskem vaškem domu, ki je že pol leta prazen, pa tega ni storila.« V omenjenem prostoru je nazadnje delovala trgovina z oblačili, še pred tem pa frizerski salon. »Marsikaj so mi očitali, v resnici pa so s tem sami odlašali, saj se člani sveta KS niso redno udeleževali sej, prav tako niso prišli na izredno sejo, ki so jo sami sklicali,« odgovarja Bencakova. Cajnkova odgovarja, da Bencakova ni upoštevala datuma, ki so ga sami predlagali za sklic seje: »Sejo je sklicala takrat, ko je vedela, da so člani sveta odsotni.«
Kot smo že poročali lansko leto, je bila izvolitev Bencakove za predsednico bakovske krajevne skupnosti presenečenje, saj je lista Cajnkove na zadnjih lokalnih volitvah dobila štiri člane v sedemčlanskem svetu krajevne skupnosti, kljub temu je bila za predsednico na tajnih volitvah izvoljena Bencakova, ki pa na tem mestu ni ostala niti leto dni. Cajnkova pravi, da imajo polno načrtov, ki jih želi uresničiti do konca aktualnega mandata. Med drugim si prizadevajo za sprejetje novega prostorskega načrta, saj se v vasi soočajo s pomanjkanjem primernih zazidljivih zemljišč, s katerimi bi privabili mlade družine. Prav tako želijo zgraditi kolesarsko stezo med Bakovci in Dokležovjem.