Otroci in starši so v ustvarjalnem vzdušju po navdihu in željah pobarvali jajca z mizarskimi barvami. Večinoma so izbirali pikčaste, črtaste in cvetlične motive. Tradicionalno pa so za to tehniko, ki se je v Prekmurju pojavila med prvo in drugo svetovno vojno, značilni večbarvni pasovi. Druga karakteristika te tehnike pa so okraski, ki so jih z ostrim predmetom praskali oziroma po prekmursko »škrabali« na jajčno lupino
Preberite še
Odpri v novem zavihkuProračuna v Občini Radenci dokončno pod streho
Sprejeli še tri pomembne pravilnike.
Mateja Huber, vodja velikonočne delavnice, je udeležencem predstavila tudi remenke, ki jih hranijo v muzejski zbirki. Po besedah kustosinje po nekaterih vaseh še dandanes ustvarjajo jajca s to tehniko, možno pa jih je dobiti tudi kot spominke. Sicer pa sta barvanje z mizarskimi lužili in barvanje z voskom v Prekmurju najbolj razširjeni tradicionalni tehniki barvanja jajc.
Večina obiskovalcev delavnice je jajca z mizarskimi lužili barvalo prvič, njihovi vtisi pa so bili pozitivni. Udeleženka Irena Sabo iz Murske Sobote, ki s hčerkama na delavnice prihaja vsako leto, je povedala, da v muzeju skupaj ustvarijo tradicionalne remenke, doma pa rade eksperimentirajo z novejšimi tehnikami.