Septembra pa RIS Rakičan začenja še en projekt - "Castle road", oziroma cesto gradov. Direktor; Robert Celec: “Do zdaj se je v to cesto vključilo že 40 gradov v Sloveniji in na avstrijskem Štajerskem ter Gradiščanskem. Tako bomo tudi mi, skupaj z ostalimi gradovi nastopali na sejmih, pripravljali skupne kataloge in podobno.” V tem projektu imajo načrtovano tudi investicijo - ureditev še ene nove dvorane, to bo doslej največja dvorana v dvorcu in bo večnamenska.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuLelosi obuja duh Mure: V soboškem proizvodnem obratu se obeta več kot 100 novih zaposlitev
Hitro rastoče kamniško podjetje del proizvodnje iz Kitajske seli v kompleks nekdanjega tekstilnega giganta v Murski Soboti.
Oktobra pa jih čaka vključitev v tako imenovane “žive gradove”; tudi tukaj imajo predvideno investicija: dvorana na podstrešju gradu, ki bo prav tako lahko imela več namenov, eden od teh je galerijski. Celec: “Živi gradovi pa zato, ker bodo s pomočjo modernih, novih informacijsko-komunikacijskih rešitev gradove ‘oživljali’. Tako si bo turist recimo nadel očala za navidezno resničnost in prikazale se bodo osebe iz preteklosti, ki se bodo sprehale po gradu. Pa video mapping - torej projiciranje s posebnimi projektorji, kar je res posebna atrakcija.”
Poleg tega trenutno v severnem stolpu poteka obnova prostorov stolpa, za katero imajo že predvidene vsebine, iščejo pa še vire financiranja, pravi Celec: “Spodaj bodo pisarne, zgoraj pa dve novi nastanitveni sobi. Naš naslednji izziv je namreč vezan na povečanje kapacitete postelj; z dvoranami in vsebinami bomo odslej več kot solidno opremljeni, imamo pa težavo s premalo prenočišči; težko namreč sprejmemo en avtobus turistov.” Sicer, dodaja Celec, imajo 55 ležišč, a to so večposteljne sobe, želijo pa si še deset dodatni sob, primernejših za izletniški turizem. Tako, pravi Celec, bi lahko turistu ponudili celovitejši turistični produkt.
Obširneje pa v eni od prihodnjih tiskanih izdaj Vestnika.