Preberite še
Odpri v novem zavihku(V premislek) Pomembno je, kako živimo zdaj - ker za jutri nihče ne jamči
Kako je pravično, da nas trenutek slabosti, morda niti ne naš, stane vsega?
Maison de la Culture Le Courbusier velja za enega najprestižnejših kulturnih centrov ne le v Franciji, ampak tudi širše. V koncertni dvorani je najprej nastopila zasedba džeZZva in predstavila nekaj skladb iz svojega zadnjega albuma Sintur ter najbolj prepoznavne skladbe iz prejšnjega albuma. Skupina Ethnotrip pa je prikaza svojo intepretacijo etno glasbe ter izvedla nekaj slovenskih, prekmurskih in drugih skladb, ki so doslej izšle na njihovih albumih. Francoska publika, navajena odličnih glasbenih nastopov in glasbenikov, je obe skupini nagradila z bučnim aplavzom.
Vesel sem, kako so se odlični in izjemni ustvarjalci, glasbeniki iz skupine džeZZva in Ethnotrip, likovna umentika Igor Banfi in Jože Denko ter pisatelj in fotograf Dušan šarotar uspešno predstavili v Franciji. Prekmurje je s tem četrta regija iz Slovenije, ki se s svojimi ustvarjalci in kulinariko predstavlja v tem delu Francije, je po koncertu povedal veleposlanik Slapničar. Izjemno pa je tudi to, da mesti Murska Sobota in Firminy sodelujeta, saj ju povezujeta arhitekta Le Corbusier in Novak, njegov učenec, ki je velike ideje svetovno znanega arhitekta vnesel tudi v urbanistično in arhitekturno zasnovo takrat še majhne in prašne Sobote z besedami: "Ni izgovora, da bi bila Sobota za to premajhna."
Mi sodelujemo in se povezujemo s številnimi mesti, Murska Sobota pa mi je posebno pri srcu, pa je poudaril Marc Petit, župan mesta Firminy. Tudi sam je že obiskal Mursko Soboto in si Novakovo arhitekturo še posebno skrbno ogledal. Tudi s pomočjo slovenskih strokovnjakov in arhitektov ter njihovih preučevanj vpliva Le Corbusierja na slovensko arhitekturo, pa Firminy pred dvema letoma uvrstili na seznam kulturne dediščine UNESCA.
V Saint Etinennu pa poteka tudi knjižni sejem, na katerem se predstavlja Dušan Šarotar, nastopili pa bosta tudi obe omenjeni glasbeni skupini.