"Na tekmovanju, ki je letos potekalo na daljavo, je napisala razlagalni spis, ki je bil ovrednoten z 42 točkami od možnih 50. S tem je izkazala svoje bralne zmožnosti in zmožnosti pisanja besedila ob branju kratkih zgodb Kako dolg je čas, avtorja Mateta Dolenca," je povedala njena mentorica Lidija Jarc. Letošnja tema tekmovanja je bila Slovenija, vse najboljše in tekmovalci v skupini osmošolcev ter devetošolcev so ob branju izbranih književnih del skupaj z mentorji razmišljali o tem, kaj je pravzaprav domovina danes. Razmišljali so o pripadnosti jeziku, lokalni in širši narodni identiteti, o soočanju s stiskami in krivicami …
Preberite še
Odpri v novem zavihkuDobro vino je še vedno cenjeno, ocenjujejo v Vinogradništvu Kolarič
Družina Kolarič je prve trte zasadila daljnega leta 1946. Na sedmih hektarjih vinogradov pridelujejo dvanajst sort, posebej ponosni so na svojo penino.
Zbirka kratkih zgodb Kako dolg je čas je književno delo, ki je razdeljeno na dve tematiki, morsko in kopensko. V njih se je avtor poigral s poosebitvijo živali in humorjem, vanje pa je vpletel tudi ironijo. Nenazadnje je to zbirka, ki odstira dva svetova – otroškega in odraslega. Zala je dokazala, da zna in zmore na podlagi kritičnega branja izbranega umetnostnega književnega dela samostojno kritično razmišljati in svoje ugotovitve ustrezno argumentirati. To je vsekakor plod nekajletnega dela, ki sloni na formativnem spremljanju, ki ga njena mentorica zasleduje tudi pri pouku.
"Ob koncu velja dodati, da je Zala Fras na državnem tekmovanju tekmovala v skupini z več kot 800 osmošolci iz celotne Slovenije in njen uspeh je še toliko večji, saj je med vsemi tekmovalci osmošolci iz pomurske regije edina osvojila zlato priznanje. Zagotovo je njen zlat dosežek vzpodbuda vsem učencem in mentorjem za to, da se bodo tudi v prihodnje trudili ter s trdim in odgovornim delom zmogli dosegati rezultate, na katere bomo vsi upravičeno ponosni," je še povedala Jarčeva.