Lani sejma zaradi pandemije ni bilo, so se pa organizatorji potrudili, da je letos spet bil tako pester in zanimiv, kot prej. Na parkirišču podjetja Planika so ob sejemski ponudbi na stojnicah pripravili še kulturni in zabavno-glasbeni program, v katerem so sodelovale kulturne skupne iz Prekmurja in od drugod. Organizatorja prireditve sta bila Kulturno društvo Štefan Raj Turnišče in občina Turnišče. Ponudba na sejmu je bila zelo raznolika, od izdelkov ljudske obrti do domačih dobrot in kmečkega orodja.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuAmbiciozni načrti za vzpostavitev Talent centra Slovenija ob Soboškem jezeru
Soboški projekt simbolno podprli obe največji združenji slovenskega gospodarstva – Pričakujejo še podporo države in potrebne milijone
Nastopajoči so se najprej sprehodili v povorki na prireditveni prostor, potem pa so še nastopili na odru. Ob gostih so predstavili še kulturno ustvarjalnost v občini. Tokrat so med drugim gostili plesno skupino Bizonke iz Litije, ki so zaplesale na tradicionalno ameriško country glasbo. Nastopili in sodelovali v povorki so še pihalna godba in mažoretke Društva godbenikov Odranci, folklorna skupna KD Štefan Raj Turnišče, Gomilički degaši, Varaški šujstri Turnišče in drugi.
Pred drugo svetovno vojno je Ferencovo senje (Francov sejem) bilo na dan, ko je godoval Franc, sedaj, ko je med tednom manj časa, pa je vedno v nedeljo v tednu, ko goduje. S prireditvijo se v Turnišču spomnijo časov pred drugo svetovno vojno, ko je kraj bil pomembno obrtniško, trgovsko in sejemsko središče, stičišče mnogih poti, tako, da so vanj veliko prihajali iz okoliških vasi, pa tudi od drugod. Po drugi svetovni vojni so sejem oblasti ukinili, po osamosvojitvi Slovenije pa ga spet vsako leto organizirajo.