Rezultat delavnice je kratek promocijski videofilm, v katerem so predstavljeni trije gradovi v dveh državah v skupni čezmejni zgodbi – grad pri Gradu, grad Tabor in soboški grad.
S filmom želijo povečati njihovo prepoznavnost. Film so premierno predstavili na gradu in požel je bučen aplavz, z njim so zadovoljni tudi udeleženci tečaja. »Posnetek je narejen kot 'teaser', kar je ravno tisto, kar smo želeli – ne pokaže vsega, a privabi,« je povedal eden od njih.
Premierno si ga lahko ogledate tudi na naši spletni strani.
##YOUTUBE-https://www.youtube.com/embed/HYEg00JbZDU##
Razstavo Narava in krajina, kar je bila tema drugega čezmejnega fotografskega natečaja, sta odprli predstavnici partnerjev projekta 321go – Stanka Dešnik iz Krajinskega parka Goričko (KPG) in Tamara Andrejek iz Pomurskega muzeja Murska Sobota (PMMS), manjkali so avstrijski partnerji.
Sodelovalo je enajst udeležencev iz Slovenije in Avstrije, razstavljenih pa je 24 najboljših fotografij po mnenju tričlanske žirije, ki so jo sestavljali fotografi Rita Newman iz Avstrije, Tomo Jeseničnik in Iztok Lačen.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuBine Pušenjak se je vrnil z zdravljenja v tujini, doma so jim pripravili sprejem
Bine Pušenjak je pri dveh letih in pol zbolel za tumorom osrednjega živčevja. Zadnjih šest tednov so z družino preživeli v Italiji na zdravljenju.
Prvo nagrado je prejel Janez Zalaznik iz Ljubljane za fotografiji Drevesa ob jezeru in Laboda, drugo za fotografijo Žito Luka Veren iz Murske Sobote, tretjo pa njegov oče Branko Veren za fotografijo Bukovniško jezero. Četrta nagrada je šla v roke Michaelu Schmidtu iz Ženavec (Jennersdorf) za fotografijo Sommerfeld/Poletno polje. Nagrajeno je bilo tudi 5. mesto, in sicer je nagrado za fotografijo Vodi me siva pot prejel Miran Rojko iz Murske Sobote. Razstava bo na ogled do 3. septembra, nato jo bodo preselili v PMMS.
V okviru projekta so v maju z Bluecam Studiom izvedli tudi 40-urno brezplačno videodelavnico. Na prireditvi je vodja delavnice Boštjan Flegar podelil potrdila udeležencem. Ti so na delavnici dobili vpogled v teoretične osnove, za kar je poskrbel Tomaž Lapoša, ter v treh snemalnih dneh praktično spoznali, kako posneti in opremiti kratek predstavitveni film. Na tečaju so sodelovali Boštjan Gabor, Bernard Balaško, Kristijan Erdeljc, Tomaž Grah in Matej Melin.
Na prireditvi je bila predstavljena tudi brošura Tura treh gradov v treh jezikih (slovenščini, nemščini in angleščini), v kateri so sodelujoči partnerji predstavili nekaj zanimivih turističnih točk na območju od Murske Sobote do Južne Gradiščanske. Obiskovalcem bodo na voljo brezplačno v vseh treh gradovih.
Za konec so si obiskovalci ogledali še obnovljeno kapelo v gradu.
Celoten projekt obnove je vreden 40.000 evrov. Do zdaj so prebelili stene kapele in zamenjali vrata, v prihodnje jo bodo še opremili. »V kapeli pa naj bi bilo poslikanih še 12 križev, ki naj bi predstavljali 12 apostolov, tako so mi povedali arhitekti, tako da jih bomo skušali najti,« pove Dešnikova. Vidni so za zdaj samo trije.
Glavni cilj triletnega projekta 321 go, ki ga v okviru programa sodelovanja Interreg V-A Slovenija-Avstrija sofinancirata EU in Evropski fond za regionalni razvoj, je oblikovanje trajnostne kulturno-turistične destinacije. V projektu sodelujejo jOPERA Jennersdorf Festivalsommer kot glavni partner, Javni zavod Krajinski park Goričko in Pomurski muzej Murska Sobota.