Prireditev je otvorila tamburaška skupina Binkoštne cerkve Nuskova. Ustanovljena je bila že leta 1952, pred dvema letoma pa so jo pomladili. Kot je povedala njihova vodja Nada Kisilak Vouri, nihče od nastopajočih ni profesionalec, ampak so se igranja naučili od svojih predhodnikov. »Mi pa sedaj naprej učimo mlade,« še pove, in res je bilo med nastopajočimi veliko mladih, med njimi tudi popolni začetniki. Tamburice so zaigrale ob spremljali mandolin, violin, bisernic, kontre in berde. Po odigranih pesmih se je za povabilo na prireditev v njihovem imenu zahvalil Damir Sijanta.
Sledil je nastop gostiteljev, Vrb, ki so zaplesale ob glasbeni spremljavi Mirjam Mah in Dominika Giderja. Zaplesali so venček tradicionalnih prekmurskih plesov. Folklorno društvo Vrbe smo že lani predstavili v Vestniku. Delujejo slabi dve leti, združila pa jih je želja po plesu. Pobudnica ustanovitve je bila Agica Recek. Začeli so le s tremi moškimi plesalci, na minuli prireditvi pa se jih je predstavilo šest. Skupina danes šteje sedem plesnih parov.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(S tribune) Norvežani so krivci za navijaško evforijo
Še sporočilo za NZS: Čeprav so Stožice razprodane, še vedno ne dihajo kot Bežigrad ali mariborski Ljudski vrt.
##YOUTUBE-https://www.youtube.com/embed/z-AMlCQ76BY##
Predstavila se je tudi folklorna skupina učencev OŠ Sveti Jurij pod vodstvom Vide Šafer in Andreje Burina, ki je zaplesala tradicionalne prekmurske plese, točko pa so popestrili tudi z igranjem na boben, s kamni in kuhalnicami.
Sledil je nastop Mešanega pevskega zbora KTD Sončnica s Pertoče, ki se je predstavil s tremi pesmimi pod vodstvom Sandre Čantala Forjanič.
Vrbe so medse povabile tudi goste iz Madžarske. Predstavila se je folklorna skupina Zveze Slovencev na Madžarskem iz Sakalovec, ki deluje že več kot 20 let, njihov cilj pa je, da ohranijo tradicionalne porabske plese. Tradicija bo lahko živela še dolgo, saj skupino sestavljajo večinoma mladi plesalci.
##YOUTUBE-https://www.youtube.com/embed/PJkwj2eA_0Q##
Na koncu je še enkrat zaplesalo domače folklorno društvo, tokrat je sledil venček plesov, kot so šamarjanka, gorički valček, trojka in drugi. Nastopil je tudi beltinski cimbalist Dani Kolarič.
Številčno obiskan dogodek je povezovala Melita Maček, s humornimi vložki se ji je pri vodenju pridružil tudi Boštjan Sinic – Mejki. Po zaključku prireditve so za obiskovalce pripravili tudi manjšo pogostitev s pecivom. Agica Recek je strnila vtise: "Z obiskom smo zelo zadovoljni. Dvorana ja bila nabito polna, tako lani kot letos, zdi se mi, da smo vsi isto dihali: tamburaši, folklorne skupine, pevci. To je tudi to, kar želimo pokazati občini – da tudi folklora nekaj doprinaša h kulturnemu življenju občine, seveda pa tudi ostali, tamburaši, pevci."