Vestnik, 30. 9. 2018
Aleš Cipot
Lahko Muraši še drugič v tej sezoni Mariboru odščipnejo kakšno točko?
Aktualno

Murska Sobota je danes v znamenju novega nogometnega derbija. Na razprodani Fazaneriji sta se pomerila Nogometna šola Mura in Nogometni klub Maribor. Zmagalo je domače moštvo z izidom 4 : 1.

Murskosoboški stadion je tudi danes pokal po šivih, ekipi pa sta tekmo začeli v naslednji postavi:
Začetni postavi:
NŠ Mura:Obradović, Kous, Boškovič, Maruško, Šturm, Kozar, Lorbek, Karničnik, Kouter, Bobičanec, Sirk.
Klop: Šafarić, Pucko, Rebernik, Maroša, Perčič, Horvat, Kurbus.

NK Maribor: Handanovič, Kolmanič, Uskokovič, Ivkovič, Klinar, Derviševič, Hotič, Vrhovec, Vršič, Zahovič, Mlakar.
Klop:Cotman, Rajčević, Cretu, Pihler, Felipe Santos, Mešanović, Tavares.

Sodniki: Nejc Kajtazovič, Alen Salkič, Aleksandar Kasapovič, Rade Obrenovič.
Delegat: Janko Turk

Pri domači ekipi imata prepoved nastopa Luka Šušnjara in Špiro Peričić, pri Mariboru pa bo manjkal Mitja Viler.

03f668aea05d28d1627e55ef2859b893
Aleš Cipot
Domači igralci imajo spet bučno podporo s tribun.

e690cbdcb8dcb8638e740073fdbbe4ba
Aleš Cipot
Gostujoči navijači.

ZAČETEK TEKME:
Glavni sodnik Nejc Kajtazovič je dal znak za začetek srečanja. S sredine so krenili Muraši. Na tribunah pa je že glasno, tako na eni kot na drugi strani.
Muraši so pogumno krenili, uvodne minute so v prevladi črno-belih.
6. minuta:Zapretil je Maribor, Dare Vršič je priboril prvi kot, a vijoličasti niso uspeli streljati proti golu Matka Obradoviča.
9. minuta: GOOOL. Nik Lorbek je z glavo po podaji Luke Bobičanca Muro popeljal v vodstvo. Na tribunah odmeva Mura, Mura.

90a84312e73ec7efa0927952641a8f59
Aleš Cipot
Lorbek je Muro popeljal v vodstvo.

13. minuta: Nov kot za Maribor. Tudi tokrat brez nevarnosti za domača vrata.
17. minuta: Nova lepa priložnost za Muro, a je Rok Sirk za malo z glavo meril mimo desne vratnice.
29. minuta: Luka Zahovič je padel na robu kazenskega prostora Mure. Sledila je nova podaja iz kota, a Mariborčani vrat Obradoviča še niso resneje ogrozili.
V prvih 30. minutah je igra Murašev agresivna in borbena, uspešno razbijajo igro vijolic in so zasluženo v rezultatski prednosti.
35. minuta: Blaž Vrhovec si je zaradi prekrška nad Rokom Sirkom na sredini igrišča prislužil rumeni karton.
38. minuta: Igra z roko Amirja Derviševiča. Prosti strel je izvedel Bobičanec, žoga se je odbila od vratnice in Handanoviča, odbitek pa je v gol pospravil Aleksander Boškovič. Mura vodi z 2 : 0

Brez sodnikovega dodatka, po polčasu Mura - Maribor 2 : 0.

4c91495606d226a8f725b20f3a1aa77c
Aleš Cipot
Mura proti Mariboru na razprodani Fazaneriji.

a4016f056aaca7aa735fe609b5bb6af2
Aleš Cipot
Jasmin Handanovič.

4912004418854439503d8ea8b833a974
Aleš Cipot

DRUGI POLČAS
Darko Milanič je opravil prvo menjavo. V slačilnici je ostal Blaž vrhovec, v igro pa je vstopil Felipe Santos.
54. minuta: Po prodoru Nina Koutra po desni strani Rok Sirk ni uspel žoge poslati v prazno mrežo.
60. minuta: Prvi rumeni karton za Muro, prejel ga je Sirk.
61. minuta: Pri Mariborčanih vstopa Marcos Tavares, ki je zamenjal Dareta Vršiča.
66. minuta: GOOOL, tretji gol za črno-bele je zabil Nino Kouter. Že v prejšnji akciji so muraši zahtevali višje vodstvo, a so sodniki odločili, da žoga ni s celotnim obsegom prešla golove črte.

70. minuta: Zaradi prekrška nad Klemnom Šturmom je rumeni karton dobil Santos.
73. minuta: Milanič je opravil zadnjo menjavo. Jasmin Mešanovič je zamenjal Jana Mlakarja. Mura igra še v začetni postavi.
79. minuta: Priložnost za Maribor, Matko Obradovič je izpustil žogo, a so jo domači branilci uspešno izbili pred vijoličnimi.
Zadnje minute se Muraši bolj branijo in prežijo na protinapade. V 83. minute je tako do žoge prišel Karničnik, a Kouter tokrat ni uspel premagati Handanoviča.
85. minuta: Maribor je preko Santosa znižal izid na 3 : 1.Žana Karničnika je v domači ekipi zamenjal Mihael Rebernik.
90. minuta: GOOOL. Luka Bobičanec je s prvim golom v letošnji sezoni dokončno pokopal Maribor.
V sodnikovem podaljšu iz igre Sirk, vstopa pa Perčič.
Zadnji sodnikov žvižg in evforija v Murski Soboti se nadaljuje. Zaslužena zmaga črno-belih pred domačim občinstvom, ki jih je vseskozi bodrilo z glasnim in bučnim navijanjem.

0050a3be6a9b72ade3020b1e13d6556b
Aleš Cipot

fc7d981079b92d38f8d6023b11a00f5e
Aleš Cipot
V Murski Soboti je tudi vodstvo mariborskega prvoligaša.

So pa Mariborčani v dopoldanskih urah na svojem Facebook profilu napovedali vijolično kosilo v Murski Soboti. Darko Milanič pa je pred gostovanjem za MMC povedal:"Čaka nas vroče gostovanje. Ozračje na tribunah, igrišče nekoliko slabše kakovosti, zgodnji termin, vse to bo pripeljalo do tega, da bo tekma drugačna, kot sta bili proti Rudarju in Domžalam. Treba se bo prilagoditi in najti pravo strategijo za gostitelje, ki bodo fanatično motivirani."

Strateg Mure Ante Šimundža pa kot vedno zagotavlja, da je njihov glavnicilj obstanek med slovensko elito, ter da moštvo čuti podporo cele prekmurske pokrajine.