Razstavo je pripravila Zveza kulturnih društev Lendava ob pomoči tamkajšnje občine. Med izdelki so tudi prave tehnične mojstrovine, vsi izdelki pa so zelo estetsko oblikovani. Največje in najbolj kompleksne je avtor ustvarjal dlje časa in pri tem uporabil veliko domišljije in inovativnosti. Na ogled so med drugim časovni stroj, kolo iz lesa, violina, poliestrsko kolo, letalo, osončje, lesorez in kip. Razstavili so tudi planetarij, ki ga je dokončal nedavno. Avtorja in njegova dela sta predstavila predsednica Zveze kulturnih društev Lendava Elvira Vaupotič Göncz in podžupan občine Lendava Ivan Koncut. O izdelkih in kako so nastajali je govoril Franc Pal, na violino, ki jo je izdelal, pa je zaigral Peter Koša.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuPrvi sneg zapadel tudi po nižinah
Na cestah velja večja previdnost.
Franc Pal, ki ga prijatelji in znanci kličejo Feri, je postal nad lesom navdušen že v osnovni šoli in prvi izdelek naredil pri tehničnem pouku, je povedala Elvira Vaupotič Göncz. Rodil se je leta 1950 v Gaberju, a se je s starši še kot otrok preselil v Lendavo. Pri petnajstih letih je naredil miniaturne moped, jadrnico, avtomobil in drugo. Pri vojakih si je krajšal čas z rezbarjenjem kipov, svoje umetniške zamisli pa je izpolnjeval v lesorezih, ki jih je podarjal drugim. V Ljubljani se je izučil za metalurškega modelarja, a je po izobraževanju odšel na delo v Avstrijo, potem pa v nemški Ingolstadt.
Leta 1979 se je vrnil v Gaberje, kjer je skupaj z očetom in bratom odprl družinsko podjetje, ki je izdelovalo modele za takratno livarsko industrijo po vsej nekdanji Jugoslaviji. Največ modelov je izdelal za livarno Ravne na Koroškem. Ob livarskem delu je vedno našel tudi čas za uresničevanje svojih sanj, ki jih je upodabljal v lesu. Vsak njegov izdelek izžareva njegov talent, voljo, vztrajnost, znanje, veliko domišljije in ljubezen do lesa, v katerem je lahko uresničil svoje sanje.