(FOTO) V Mačkovcih potekala dirka pokalnega prvenstva Slovenije v motokrosu

Vestnik.si, 10. 10. 2022
Niko Časar
Motokros v Mačkovcih.
Aktualno

V organizaciji Avto moto društva (AMD) Štefan Kovač Murska Sobota je na motokros stezi v Mačkovcih potekala zadnja letošnja dirka pokalnega prvenstva Slovenije v motokrosu.

Tekmovalci v vseh kategorijah so opravili dve vožnji. Kot prvi so se na progo podali veterani v kategorijah MXP 40 in MXP 50. V prvi kategoriji je po obeh vožnjah slavil Simon Lavrin iz AMD Slovenske Konjice, v drugi kategoriji pa Danijel Fermolšek iz AMD Orehova vas.

motokros, mačkovci, pokalno-prvenstvo
Niko Časar

V kategoriji MXP 50 je slavil Matic Maček iz AMD Vurberk, Oliver Mauko iz AMD Štefan Kovač je bil 9. V kategoriji MXP 65 je slavil Alex Novak iz AMD Brežice, v kategoriji MXP 85 pa Gal Geršak iz AMD Brežice. Tine Flac iz AMD Štefan Kovač je bil v tej kategoriji 14.

Niko Časar

V kategoriji MXP 2 R1 si je zmago pridirkal Matevž Robek iz MK Firegroup, v kategoriji MXP 2 R2 pa Bijan Milošič iz AMD Vurberk. Kristjan Špindler, Val Crnkovič in Tilen Žiberna, vsi iz AMD Štefan Kovač, so osvojili 7., 15. in 17. mesto.

Niko Časar

V najmočnejših kategorijah, MXP Open R1 in MXP Open R2, sta slavila Miha Bubnič iz ACJ Sport in Anže Svetek iz AMD Šentvid pri Stični. Drugo mesto v kategoriji MXP Open R2 si je privozil Davorin Gerlica iz AMD Štefan Kovač.