Mercator je prvo učno prodajalno doniral Ekonomski šoli Šolskega centra Ptuj leta 2016, nato je opremil še učne prodajalne v Mariboru in Kranju, Novi Gorici, Kopru, v Velenju in v Celju. Potem, ko sta svoji učni prodajalni dobili tudi Ekonomska šola Novo mesto in Srednja trgovska šola Ljubljana, je Mercator predal učno prodajalno tudi Ekonomski šoli Murska Sobota.
Kulturni program ob odprtju učne prodajalne so pripravili dijaki 1. in 3. letnika programa trgovec. Poleg slovesnosti je potekala tudi okrogla miza, na kateri so se sodelujoči pogovarjali o izzivih vpisa v program trgovec, o promociji poklica med mladimi ter o pričakovanjih delodajalcev.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(KAVČ #15) Jernej Šavel: "Tü pa zaj je fse, ka mamo"
Pomurska glasbena scena skozi oči Nike Zorjan, Jerneja Šavla in Sandija Horvata Sunnyja.
Z učnimi prodajalnami želi Mercator vzpostaviti dolgoročno sodelovanje s šolami za promocijo poklica prodajalec. Učne trgovine so v celoti opremljene in založene z izdelki, imajo tudi blagajno, ki deluje in tako dodatno omogočajo kakovostno učenje prihodnjih prodajalk in prodajalcev. Tudi Mercatorjeve prodajne inštruktorice med letom obiščejo učne prodajalne, jih posodabljajo in sodelujejo tudi v učnem procesu ob predstavitvi poklica prodajalec ter pri izobraževanju s področja prodajnih veščin in sodobnih prodajnih orodij.
Trgovina je bila tako v preteklosti kot je tudi danes pomembna gonilna sila razvoja družbe. Zaradi trgovine so ljudje odkrivali nove poti in spoznavali dobrine iz daljnih krajev, trgovina je povezovala ljudi in celo civilizacije. V Mercatorju pa trdijo, da je trgovina lokalen posel, pomemben najprej za lokalno skupnost in ljudi, saj se vsi želimo za osnovno preskrbo najprej zanesti na svoje bližnje okolje.
Trgovina se bo vedno hitreje avtomatizirala in tehnološko razvijala, dobrega prodajalca pa vseeno nič ne more nadomestiti, zato je pomembno, da se ti najprej dobro izučijo, nato pa stalno profesionalno izpopolnjujejo in napredujejo.