Kaj pomeni ''Reactivate yourself '', kakor se je imenoval devetdnevni Erasmus+ projekt? Odgovor enega izmed udeležencev je bil: ''Da najdem voljo in se ponovno začnem ukvarjati z športom ter več časa preživim v naravi'' in drugega: ''Najti notranje ravnovesje po dolgem času stresa in nesigurnosti.''
Preberite še
Odpri v novem zavihkuŠe ena zanesljiva zmaga nogometašic Mure, ki so po 13. krogu stoodstotne
Nogometašice Mure None so tudi po 13. krogu ženske lige Triglav stoodstotne. Branilke naslova tokrat niso imele težav v gosteh pri zadnjeuvrščeni ekipi, Gažon Le-Log so ugnale z 10:0. Njihove prve zasledovalke iz Olimpije, ki zaostajajo za tri točke, so doma z 9:0 odpravile Aluminij.
Naslovni Erasmus+ projekt ima različne cilje:
• Raziskovati vpliv COVID-19 na mlade ljudi iz podeželskega okolja,
• pripraviti trajnostno organizacijski model za izvedbo aktivnih projektov za mlade,
• opolnomočiti mlade in mladinske delavce v nevladnem sektorju z orodji za izvajanje aktivnosti za zdravje mladih v lokalnih skupnostih,
• priprava delavnega programa za implementacijo aktivnosti aktivnega preživljanja časa v naravi,
• povezati podeželske mladinske organizacije in prenesti dobre prakse športne aktivacije mladine za čas po COVID-19.
Vsi cilji so bili doseženi s pomočjo delavnic, učnih ur in na debatah ob poteku celotnega projekta. Ideje, ki so bile ustvarjene na Erasmus+ projektu so bile: ''košarka za vključevanje'' - izvajati košarkarski trening in turnir na igrišču za vključevanje beguncev v lokalne skupnosti (predvsem mladih iz Ukrajine na meji s Slovaško), ''Hike & Bike'' Erasmus+ projekt sestavljen iz teoretičnega znanja o preživetju v naravi, kolesarjenje do državnih točk in pohodništva in še ''Together is better'' program za ponovne športne aktivacije v manjših mestih, ki vključujejo narodne skupnosti in se osredotočajo na moč druženja kot sredstva za nadaljnje izvajanje športnih aktivnosti.
Formalne aktivnosti so se prepletale z vajami, ki so jih predlagala udeleženci z znanjem v njihovih disciplinah, kot so: nogometni turnir, košarkarski trening, borilne veščine, akrojoga, odbojkarske tekme, pohodi. Udeleženci so obiskali lokalne skupnosti in imeli pogovor z županom občine Kobilje, na temo soočanja s problemi kot so društvena in lokalna aktivacija v nevladnih organizacijah, demografski izzivi, priložnosti za zabavo v podeželskih in drugih območjih. Hkrati so bile predstavljene teme nevladnih organizacij in kako Slovenija upravlja (in financira) njena številna društva.