Slavnostna prireditev ob občinskem prazniku je potekala na nogometnem igrišču Hodoš. Zbrane je uvodoma nagovoril župan Denis Tamaško, ki je spomnil, da bo kmalu minilo četrt stoletja, odkar so bili postavljeni temelji občine. V tem času se je, kot je poudaril, spremenilo nemalo zakonov, predpisov, proračunov, spremembe pa so se tudi hodoške občine dotaknile na številnih področjih. "Doživeli smo krize, spremenil se je svet, potrdim pa lahko, da se je spremenila tudi občina. Rasli smo in se razvijali, gradili smo infrastrukturo, skrbeli za okolje, spodbujali podjetnike in kmetovalce, dvigovali kakovost šolske in predšolske vzgoje, bili smo in smo še vedno ponosni na delo naših gasilskih, športnih in drugih društev. Za dogodek, kot je današnji, pravijo, da je priložnost, da se župani pohvalimo z dosedanjimi dosežki. Priznam, veliko je bilo storjenega, še več pa bo potrebno storiti. Se bom pa tudi jaz pohvalil, in sicer z dobrimi ljudmi, ki delajo in živijo v naši občini, z občani in občankami, ki vedo, da največ v življenju pomenijo dobri odnosi in pomoč sočloveku. Vse to ste že nemalokrat dokazali," je povedal župan in dodal, da si bo ob pomoči svojih sodelavcev še naprej prizadeval, da bodo občani Hodoša še naprej živeli dobro in dostojno življenje, da se bo občina razvijala in da bo napredek del njihovega vsakdana.
Po nagovoru je župan Tamaško podelil občinska priznanja. Listino Občine Hodoš je za dolgoletno opravljanje obrtniške dejavnosti prejela Marija Kerčmar, ki je svoje gostinske izkušnje na Hodošu začela nabirati leta 1981, leta 1994 pa je odprla svojo lastno obrtniško dejavnost in odkupila nepremičnino, v kateri še danes delujeta trgovina in gostilna. Leta 2013, ko so v občini ukinili pošto, so občani v njenih prostorih dobili pogodbeno pošto. Ko je napočil čas upokojitve, je gostilno predala v najem, skozi vseh 40 let pa se je trudila biti ustrežljiva in nasmejana.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuDobro vino je še vedno cenjeno, ocenjujejo v Vinogradništvu Kolarič
Družina Kolarič je prve trte zasadila daljnega leta 1946. Na sedmih hektarjih vinogradov pridelujejo dvanajst sort, posebej ponosni so na svojo penino.
Županova priznanja, ki jih je župan podelil na podlagi lastne presoje, so prejeli duhovnik Evangeličanske cerkvene občine Hodoš Peter Andrejčak za dobro medsebojno sodelovanje in povezovanje skupnosti, saj je leta 2017 prevzel vodenje hodoške gmajne, Ida Kerčmar, ki je leta 2022 prevzela gostinsko dejavnost v občini, Lidija Sever, ki že od leta 2002 uspešno, skrbno in vestno opravlja delo v hodoški občinski upravi ter Erika Jošar, ki od leta 2007 zavzeto in aktivno sodeluje in pomaga pri vseh dogodkih v občini.
Sledila je še podelitev priznanj za naj domačijo in naj rože v sklopu akcije Moja dežela - lepa in gostoljubna. Najlepša urejena je po mnenju tričlanske komisije domačija družine Cvijanović s Hodoš, najlepše rože pa imata Silva Roman s Hodoša in Franc Šipoš s Krplivnika.
V sklopu praznika se je župan Tamaško s skromnim darilom spomnil tudi dveh članov občinskega sveta, in sicer Erike Könye in Ludvika Nemca mlajšega, ki sta nedavno praznovala šestdeset let.
Še pred uradnim koncem slovesnosti, ki so jo z nastopi popestrili najmlajši iz vrtca in podružnične šole Hodoš, mlada harmonikarica Zarja Vogrinčič, recitatorki Emma Roman in Julija Kerčmar, člani pevskega zbora Kulturnega in turističnega društva Őrség Hodoš ter Gorički klantoši, so se zbrani sprehodili do turističnega vlakca.
Tega so blagoslovili duhovnik ECO Hodoš Peter Andrejčak, župnik katoliške cerkve Vilijem Hribernik in evangeličanska duhovnica Judit Andrejek, nato pa so župani Občine Hodoš Denis Tamaško, Občine Šalovci Iztok Fartek in Občine Moravske Toplice Alojz Glavač ter podpredsednik Pomurske madžarske samoupravne narodne skupnosti Alen Vugrinec ob svečani predaji pridobitve prerezali trak. Sledila je še prva vožnja vseh zainteresiranih z vlakcem po vasi.