Pri Ivanovem izviru je bila najprej sveta maša za domovino, ki jo je daroval duhovnik Franc Režonja, potem je sledila slovesna prireditev. Slavnostna govornica je bila pomurska poslanka Sara Žibrat. Dejala je, da je bila rojena v Sloveniji in se osamosvojitvene vojne spominja le skozi zanimive pripovedi, večinoma od očeta. "Kar se nam je nekoč v otroški naivnosti zdelo zabavno, je v današnjih razmerah dobilo zastrašujočo težo. Dogodki iz Ukrajine, ki jih spremljamo po televiziji, nas opominjajo, da lahko vsaka vojna prinese nepopisno razdejanje, in da za vsakim življenjem ostaja boleč spomin na bližnjega." Izpostavila je, da sta pogum in enotnost tisto, zaradi česar smo Slovenci skozi stoletja pritiskov uspeli ohraniti jezik in narodno zavest. Kljub majhnosti in negotovi prihodnosti so se prebivalci leta 1990 odločili postaviti na svoje noge in kljub različnim pogledom na svet izkazati enotnost, da bi živeli v svoji državi.
Občane je nagovoril tudi župan Stanko Ivanušič. Osvetlil je nekatere tekoče projekte, ki bodo prispevali k nadaljnjemu razvoju občine. Nedavno se je udeležil sestanka z različnimi deležniki, ki je bil povezan z uresničitvijo arbitražnih cest na temelju interventne zakonodaje o razsodbi glede arbitraže. Tako se izdeluje projektna dokumentacija za deset odsekov cest in dva zahtevnejša mostova, večina projektov pa mora biti pri recenzentu do konca julija. Prav tako na pregled in potrditev pri recenzentu čaka dokumentacija za ureditev križišča v Razkrižju. Župan je še naštel, da se bodo v tem letu uredile tako imenovane schengenske ceste, ki jih za delo potrebujeta policija in vojska, v uresničevanju sta projekta Eko zdrava tržnica na Šafarskem in Vračanje h koreninam na obmejnem in vinorodnem kraju Šprinc. Prav tako pa še, da se je občina pritožila na negativno mnenje zdravstvene zavarovalnice o upravičenosti do zobozdravnika v občini, saj jim je pred tem pristojno ministrstvo podalo soglasje za to.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuStorilci vlomili v poslovni prostor, policisti odkrili ukradeno vozilo
Pomurski policisti so v preteklem dnevu obravnavali šest prometnih nesreč z materialno škodo, sedem kaznivih dejanj, tri kršitve javnega reda in miru, tri povoženja divjadi, delovno nezgodo ter dve poškodbi vozil na parkiriščih.
Zahvalil se je občinski upravi in občinskim svetnikom za njihovo doprinos, odgovoril pa tudi na vprašanje, ali bo jeseni še enkrat kandidiral za župana. Kot prvi pogoj je navedel, da bo to storil, če bodo občani spoznali, da je z izkušnjami še lahko koristen in lahko izpelje načrtovane projekte, kot drugega pa, če bi se na pot kandidature z njim podala tudi podobna ekipa občinskega sveta.
Nato je župan najzaslužnejšim občanom podelil priznanja in zahvalne listine. Priznanje Občine Razkrižje sta prejeli Alenka Copot in Stanislav Zemljič. Copotova prihaja iz Razkrižja in je dolgoletna voditeljica župnijske Karitas, humanistka in prostovoljka. Zemljič iz Šafarskega pa si je priznanje zaslužil za več kot 30-letni angažirano delo operativnega gasilca v Prostovoljnem gasilskem društvu Razkrižje in za dolgoletno vodenje enote. Je tudi eden aktivnejših pri sodelovanju v zaščiti in reševanju ter v družbenem življenju.
Zahvalna listina je bila podeljena Zinki Stojko iz Veščice za aktivno vključevanje v družbeno življenje občine, še posebej v okviru Športnega društva Razkrižje in v Turistično narodopisno društvo Razkrižje. Od mladosti je aktivna tudi na kulturnem področju.
Županova priznanja pa so prejele Marija Puklavec iz Razkrižja, Irena Makovec, Anica Rozmarič, Sonja Žižek in Marija Filipič iz Šafarskega ter Cecilija Srša, Ana Ivezić in Nevenka Žibek iz Veščice, vse za ohranjanje razkriške kulinarične posebnosti - razkriških mlincev. Te so na slavnostnem dogodku tudi pripravljale.
V kulturnem programu so nastopili člani Kulturnega društva Pihalni orkester Ljutomer in učenci Osnovne šole Janeza Kuharja Razkrižje.