Pohodniki so se zbrali pri pisateljevi domačiji v Veliki Polani, kjer so si lahko ogledali hišo z njegovo delovno sobo in dokumentarno gradivo o njem. Najprej so se podali do Copekovega mlina v Mali Polani, kjer je bil prvi postanek z okrepčilom. Od tam pa so šli po makadamski poti ob potokoma Črnec in Ledava do Lendave in Lendavskih goric. Ustavili so se tudi pri Miškovih goricah, torej vinogradu, za katerega je nekoč skrbel pisatelj. Od tam so se povzpeli do najvišje točke tamkajšnjih hribov -Piramide na višini 327 metrov ter pohod zaključili v vaškem domu v Lendavskih goricah z druženjem in pogostitvijo.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(V premislek) Pomembno je, kako živimo zdaj - ker za jutri nihče ne jamči
Kako je pravično, da nas trenutek slabosti, morda niti ne naš, stane vsega?
Pohodniki so lahko šli tudi do stolpa Vinarium, ki je manj kot kilometer oddaljen od vaškega doma. To je eden najbolj množičnih pohodov v pokrajini ob Muri. Hodili so po poti, po kateri je nekoč hodil pisatelj od svoje domačije v Veliki Polani do zidanice z vinsko kletjo v Lendavskih goricah, po tej poti pa so hodili do svojih vinogradov tudi mnogi drugi krajani Velike Polane in okoliških vasi. Pot, dolgo več kot deset kilometrov, je tudi opisal v svojih literarnih delih, med drugim v knjigi Strici so mi povedali.
Organizatorja sta bila Planinsko društvo Lendava in Društvo Štrk Slovenija ob sodelovanju občin Velika Polana in Lendava ter Zveze društev Lendava vabi. Poskrbeli so tudi za prevoz s cilja poti v Veliko Polano.