Dragica Jošar, predsednica društva, se je ob slovesnosti zahvalila vsem zaposlenim v zdravstveni negi za požrtvovalnost in skrb, ki jo izkazujejo pacientom. Medicinske sestre in babice v zadnjem obdobju dokazale, da je njihova vloga v zdravstvenem sistemu ključna, pravi.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuRIS Dvorec Rakičan: Kako so pokopali lastnega otroka
Mestni svet ni odobril nove finančne injekcije, h kateri ga je pozvala vršilka dolžnosti direktorja Darja Korelc. Kakšne bodo posledice stečaja javnega zavoda, še ni povsem jasno, bodo pa segle široko.
»Če bomo imeli dovolj ustrezno usposobljenega kadra bomo lahko poskrbeli za vse, ki bodo potrebovali našo pomoč. Zato mora biti naš glas v politiki slišan.« Pristojni sindikati in zbornica opozarjajo, da so zaposleni izčrpani, kolektivi kadrovsko podhranjen in preobremenjen že v običajnih razmerah, v času epidemije pa se je problematika le zaostrila. »Želim, da bi tudi odločevalci opazili, kako težko in pomembno je delo v zdravstveno-babiški negi, in končno rešili dolgoletna vprašanja,« je še poudarila.
Pomembno je zreti v prihodnost, pravi predsednica. »Upam, da se boste še naprej izpopolnjevali tako na strokovni kot osebni ravni, bodite vzor sodelavcem, ki začenjajo svojo poklicno pot,« je še povedala Jošarjeva. Da sodelavci zdravstvene nege opravljajo nepogrešljivo delo in so pomemben partner pri razvoju zdravstva, je izpostavil direktor SBMS Daniel Grabar. V bolnišnici pozdravljajo njihovo pripravljenost in dobro prakso. Ob tem je še čestital vsem nagrajencem.
Za uspešno poklicno delo ter prispevek k razvoju zdravstvene in babiške nege regiji so srebrne znake prejeli Marija Flisar, Karolina Kovač in Nataša Kreft iz Splošne bolnišnice Murska Sobota (SBMS), Tomaž Rantaša iz Zdravstvenega doma (ZD) Gornja Radgona in Viktor Zrim iz ZD Murska Sobota. Priznanja so šla v roke Petri Hegeduš SBMS, Nataliji Škafar iz ZD Lendava in enoti nujne medicinske pomoči ZD Murska Sobota.
Pomursko združenje, v katerem deluje 1300 članov, ima šest desetletij dolgo prehojeno pot. Ob počastitvi visokega jubileja predsednica priznava, da je bilo vloženega veliko dela, »a strokovna in prijateljska povezava med člani, je bila vedno velika in iskrena. Društvo je bilo ustanovljeno na pobudo Slavice Fekonja,« ki je bila dolga leta tudi predsednica in kreativna ustvarjalka društva.
Za svoj vložek je prejela tudi državno priznanje – zlati znak. Skupno je to najvišje priznanje prejelo 19 članov. »Ko se ozremo nazaj, ugotovimo, da je bilo potrebne res veliko volje in vztrajnosti za vse doseženo.« Društvo je tudi ob tem jubileju izdalo zbornik, posebno priznanje za delovanje pa jim je podelila Zbornica zdravstvene in babiške nege Slovenije - Zveza strokovnih društev medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Slovenije. »Še naprej bomo stremeli k uspešni poti, ki nas preko sodelovanja, povezovanja in sprejemanja sprememb vodi v strokovni razvoj in kakovostno ter varno zdravstveno nego, namenjeno sočloveku,« je zaključila Jošarjeva