SKZ Ljutomer-Križevci deluje danes na šestih lokacijah. Poleg poslovnih zgradb v centru Ljutomera in Križevec ima zadruga sedež v industrijski coni v Ljutomeru, kompleks obnovljenih hladilnic, celotne linije za sušenje ter kompleks za čiščenje, sortiranje in pakiranje čebule in krompirja deluje tudi v Ključarovcih, kjer je prav tako skladiščno-distribucijski center za žita s sušilnico, pralnico ter sušilnico in čistilno napravo za semena oljnih buč. Na lokaciji v Ključarovcih je tudi trgovina s kmetijskim repromaterialom in hlev za odkup živali, poleg tega pa zadruga deluje s trgovinami z repromaterialom za kmetijstvo, vrt in dom deluje v Ljutomeru, Veržeju in Radoslavcih. "Poleg tega je zadruga tudi lastnica skoraj sto hektarjev kmetijskih zemljišč in nekaj malega gozdov, ki so dana v najem članom zadruge," je pojasnil Alojz Štuhec predsednik SKZ Ljutomer-Križevci.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(Propad Pindže) Franc Šlihthuber trdi, da ni bil poslovodja, sojenje pred epilogom
Sojenje Francu Šlihthubru in Štefanu Kuharju, nekdanjemu direktorju komunalnega in gostinskega podjetja, pred epilogom.
Zadruga, ki torej letos praznuje 150 let, je kljub bogati tradiciji in velikemu potencialu leta 2015 zašla v velike težave. Ob poslovnih težavah so izgubili zaupanje članov in poslovnih partnerjev, vendar so z uspešno sanacijo rešili težave ter ponovno pridobivali zaupanje članov. "Zadnja leta nam je uspelo zaupanje nadgraditi in poslovni uspeh zadruge ni izostal," je povedal Slavko Petovar, direktor SKZ Ljutomer-Križevci. Pred dvema letoma so zato začeli razmišljati o nujnih investicijah, da bi poslovanje zadruge še izboljšali. Pri tem so izhajali iz potreb članov in ostalega kmetijskega okolja, tako so danes namenu predali dodatne skladiščne prostore za žita, v katerih bodo lahko skladiščili tri tisoč ton, rekonstruirali so hladilnice za zelenjavo v velikosti 2500 kubičnih metrov, zamenjali so vso strešno kritino, rekonstruirali elektro inštalacije ter uredili poslovne prostore zadruge. "Investicija je razen manjših montažnih del zaključena in je v pretežnem delu že funkcionalna, smo pa trenutno v fazi pridobivanja uporabnega dovoljenja. Celotna vrednost investicije je znašala približno 1,7 milijona evrov z davkom na dodano vrednost, pri tem pa smo pridobili 734 tisoč evrov nepovratnih sredstev," tako Petovar.
Ob današnji slovesnosti je ljutomerski župnik Goran Merica celotno investicijo tudi blagoslovil, s prerezom traku pa so nove pridobitve tudi predali namenu.
Več o zadrugi in zgodovini zadružništva pa v prihodnji številki Vestnika.