Na natečaj, ki se je zaključil 21. februarja, je prispelo 23 predlogov, petčlanska komisija v sestavi Mihaela Kalamar, Jože Črnko, Ivanka Balek, Jožefa Tratar in Bojan Sekereš pa je izbrala tri najbolj izvirne predloge, ki bodo finančno tudi nagrajeni.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuAmandmaji za investicije v Pomurju gladko zavrnjeni: Kako so glasovali pomurski poslanci?
Državni zbor je potrdil proračuna za prihodnji dve leti, ob tem pa je bilo s strani opozicije vloženih več amandmajev, ki so se nanašali na projekte v Pomurju.
Najboljšo idejno zasnovo obeležja je po mnenju komisije, ki jo je imenoval župan občine Iztok Fartek, izdelal Samo Temlin Kranjec, za svojo idejo bo prejel denarno nagrado v višini 500 evrov. Drugo najboljšo idejno zasnovo obeležja je pripravila Lara Karolyi, zanjo bo prejela 300 evrov, tretjo najboljšo idejno zasnovo obeležja pa je izdelal Andrej Ožvald, zanjo bo prejel 200 evrov.
Osnovni koncept idejne zasnove za krožišče, ki je osvojila prvo mesto, temelji na grbu šalovske občine, njen avtor pa predlaga, da se skulptura izdela iz bakra ali brona. Skulpturo bo dopolnjevala letnica 1998, takrat je nastala občina, dodatno pa bodo v skulpturi tudi cvetovi, ki ponazarjajo dišeči volčin. Ta namreč v občini dobro uspeva in je tudi del občinskega grba. Skulpturo grba dopolnjuje še črka N, ki označuje najsevernejšo točko Slovenije, ta se nahaja v Budincih. Pod skulpturo bo nasipan škrilavec, celotno podobo krožišča pa bo dopolnil lesen napis Občina Šalovci. Avtor še predlaga, da bi lahko podobo krožišča okrasili z imitacijo lesa.
Več pa v novi številki Vestnika.