Županja Olga Karba je v svojem nagovoru izpostavila, da je letošnje leto v občini posvečeno vrednotam, ker te štejejo. "Ne kot pravila, ampak kot vodila," je dodala. Spomnila je na to, da imajo letos devet milijonov evrov investicij z visokim deležem nepovratnih sredstev. Poleg energetske sanacije občinske stavbe, mestne hiše in doma kulture ter stavbe na Ormoški 22 še šolo in vrtec na Cvenu. Več kot tri milijone evrov vlagajo v ceste, uredili so nove prostore za mlade in pumptrack, nove reflektorje na pomožnem igrišču v Ljutomeru, je naštela nekaj projektov. Nadaljevala pa s tem, da je podpisana tudi pogodba za izgradnjo pločnika in rekonstrukcijo ceste z izgradnjo krožišča od Bioterm do Male nedelje, pa tudi pogodba o rekonstrukciji ceste od Čarlija do Juršovke, saj je treba urediti varno šolsko pot.
Vrednote in vodila, ki jim pri odločanju sledijo so enakomeren razvoj krajevnih skupnosti, visok delež nepovratnih sredstev in soodločanje skupaj z občani. Kako naprej, se je med drugim vprašala v nagovoru. Meni, da ne bo enostavno, ker so pred nami nenavadni časi, nepotrebni pritiski pa da so se že začeli. "Napoveduje se nižja povprečnina, kar bi v petih letih pomenilo za pol milijona evrov manj sredstev v občinskem proračunu. To pomeni en vrtec, šolo ali več deset kilometrov manj cest," je dejala. Navedla je tudi ideje za dodatne davke in omejitve. "Še pred nekaj leti smo se pogovarjali o zakonih, zdaj se pravila sprejemajo nekje v Evropi in mi bi jih morali izvajati brez, da nas kdo vpraša. Kdo ve, kaj vse se bo poskušalo uvesti v naslednjih letih iz neke nove nujnosti," tako županja. Meni, da je treba biti še močnejši, samostojni in povezani kot skupnost.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(S tribune) Norvežani so krivci za navijaško evforijo
Še sporočilo za NZS: Čeprav so Stožice razprodane, še vedno ne dihajo kot Bežigrad ali mariborski Ljudski vrt.
Kot eno od največjih prednosti pa je poudarila uspešne obrtnike in podjetnike. "Smo proti večjim davkom in obremenitvam ter proti višanjem stroškom ljudem, zato imamo posluh in se trudimo občanom pomagati s subvencijami, ki na letni ravni znašajo okoli 4 milijone evrov," je še navedla. Občina je izdelala tudi razvojno vizijo do leta 2030, ki temelji na prleških vrednotah, doseženih rezultatih in prioritetah, ki so jih dorekli za naprej. Ta vizija je v razpravi do sredine septembra.
Po nagovoru je Olga Karba najprej podelila županjina priznanja. Za naslov pomurskega prvaka in odlično organizacijo nogometnih taborov ga je prejel Nogometni klub Ljutomer; za uvrstitev v prvo slovensko futsal ligo in odlične dosežke mlajših selekcij Klub malega nogometa Meteroplast; ob 60. obletnici uspešnega delovanja in povezovanja preko 50 športnih društev prejme Športna zveza Ljutomer; za uspešno delo na področju alternativnega zdravljenja Stanko Filipič in za uspešno podjetniško zgodbo na področju sadjarstva in pridelave sokov sadjarska kmetija Trstenjak.
Plaketo občine Ljutomer z listino in denarno nagrado sta letos dobila Janko Škrajnar za izjemen prispevek na področju godbeništva v Ljutomeru in David Žibrat za vrhunske rezultate na področju športa.
Naziv častnega občana je prejel arhitekt, urbanist, oblikovalec, raziskovalec, profesor, inovator, humanist in akademik Stanko Kristl za neprecenljiv prispevek k razvoju slovenske arhitekture. Letos je praznoval stoti rojstni dan. Ker je bil ob dogodku zadržan, mu bosta listina in umetniško delo podeljeni naknadno. Je pa poslal zahvalo, v kateri je zapisal, da ga zelo me veseli, da je sedaj ne le rojeni Ljutomerčan, ampak tudi častni občan Ljutomera.