Dani Mauko
Znani so letošnji najboljši izdelovalci domačih suhih salam.
Aktualno

Turistično društvo Radenci je v Hotelu Radin pripravilo zaključno prireditev že 27. pomurske salamiade.

Na letošnji salamiadi je sodelovalo 48 salamarjev s prav toliko vzorci salam, ki jih je že minuli četrtek ocenjevala šestčlanska strokovna komisija, na zaključni prireditvi, ki je potekala včeraj zvečer v hotelu Radin v Radencih, pa so razglasili najboljše izdelovalce domačih suhih salam.

pomurska-salamiada, turistično-društvo-radenci
Dani Mauko

Prvo mesto je osvojil David Hlupič iz Starega trga pri Slovenj Gradcu, drugo in tretje mesto je pripadlo Viktorju Zemljiču iz Boračeve, ki je sodeloval z dvema različnima vzorcema salam, četrto mesto je osvojila Irena Strazberger iz Orešja pri Šmarjeških Toplicah, peto mesto je pripadlo Društvu ljubiteljev suhomesnatih dobrot iz Leskovca pri Krškem, šesto mesto pa Gizi Sever iz Pečarovec.

Dani Mauko
David Hlupič je osvojil prvo mesto.

Vsako leto se izmed vseh sodelujočih salamarjev na pomurski salamiadi deset odstotkov najboljših uvrsti na vseslovensko salamiado. Letos bo na tekmovanju, ki bo potekalo v Straži na Dolenjskem, tako sodelovalo pet najboljših pomurskih izdelovalcev salam.

Dani Mauko

Na vseh 27 salamiadah je bilo skupno ocenjenih 1756 vzorcev salam, tekmovanja pa se je v vseh letih udeležilo 468 izdelovalcev salam, 99 od teh je bilo uvrščenih na slovensko finalno salamiado.