Muraba je nosilec regionalnega razvoja na območju slovenskih in madžarskih manjšin, leta 2017 pa so ga zaradi sodelovanja in izvajanja različnih programov na obmejnem območju ustanovile Državna slovenska samouprava, Pomurska madžarska samouprava ter občini Lendava in Monošter.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuS ponedeljkom delna zapora te ulice
Pričeli bodo s sanacijskimi deli na kanalizacijskem kolektorju.
Pisarno Murabe v Domanjševcih, ki bo odprta trikrat tedensko po osem ur, bo vodila Mateja Kučan.
Kot je na slovesnosti ob odprtju pisarne poudaril župan Občine Šalovci Iztok Fartek, so si skupaj z ustanovitelji združenja prizadevali, da bi z odprtjem pisarne na slovenski strani meje poglobili sodelovanje na obmejnem območju. "Obmejne občine se ves čas trudimo ohraniti podeželje živo in vitalno ter skrbeti za njegov razvoj. Vemo, da za to potrebujemo delovna mesta in zgrajeno infrastrukturo, zato sem prepričan, da se bomo tudi v prihodnje znali dogovoriti, katere investicije in projekte potrebujemo, da bo življenje na podeželju še bolj kakovostno in zanimivo za vse prebivalce. Osnovni cilj smo z odprtjem pisarne torej dosegli, upam pa, da bo pisarna živela s polnimi pljuči, da jo bodo v čim večji meri koristile lokalne skupnosti, društva in posamezniki ter da bomo že čez kakšno leto lahko rezultate tega sodelovanja pokazali tudi v praksi," je še dodal.
Tudi Balint Papp, direktor Murabe je prepričan, da se bo z odprtjem pisarne čezmejno prijateljstvo, ki je že oblikovano, samo še poglobilo. "Pomagati želimo vsem, ki bodo prijavljali evropske ali kakšne druge projekte in obljubljamo, da bomo za vse dostopni," je še pristavil.
Krajši kulturni program ob odprtju pisarne so popestrili otroci Vrtca Domanjševci, nato pa sta župan šalovske občine Fartek in direktor Murabe Papp podpisala najemno pogodbo, kasneje pa še prerezala trak ter tako pisarno tudi uradno predala svojemu namenu.