Inkluzija daje poudarek prilagajanju posameznikov na določeno šolsko okolje, gre za prilagoditve učnega procesa in učnega okolja, da bi bili ti v njem uspešni. V inkluzijo niso vključeni samootroki s posebnimi potrebami, ampak tudi tiste, ki so iz drugih kulturnih ali jezikovnih okolij. Podružnična OŠCG je vsvojo družbo povabila tudi otroke in učence sosednjih vrtcev ter šol. »V našem okolju je to prva takšna prireditev, gotovo pa ne zadnja, saj inkluzija, povezanost za nas ostaja vodilna smernica,« je ob tej priložnosti povedala Mateja Štefanec, vodja podružnice.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(FOTO) V Monoštru odprli razstavo umetniških del
Na ogled je v Slovenskem kulturnem in informativnem centru.
V uvodnem kulturnem programu, ki je potekal na Glavnem trgu v Ljutomeru, so za otroke pripravili več dejavnosti, še pred tem pa so v okvirju Golarjevega leta prvič slavnostno podelili tudi priznanja za soustvarjanje inkluzivne kulture zunanjim sodelujočim (v 3 kategorijah - izjemni dogodki, izjemno sodelovanje in izjemna podpora). Letos so namreč na podružnični OŠCG v želji, da postanejo aktivni »generator razvoja družbenih sprememb« na področju inkluzivne kulture in družbe, ustanovili komisijo za dodelitev Priznanj za soustvarjanje inkluzivne kulture.
Priznanja so letos prejeli Društvo Rast, Gimnazija Franca Miklošiča – oddelek za predšolsko vzgojo, podjetje Biro Biro, Alenka Helena Tancoš in Marija Kašič (projekt Rumeno čudo), Krka d.o. in Zavarovalnica Sava. Slednji so s svojim delovanjem pomembno doprinesli k soustvarjanju inkluzivne kulture ter odprtega in spodbudnega učnega okolja.
V kulturnem programu so učenci OŠCG prvič predstavili svojo himno, predstavila pa se je tudi njihova glasbena skupina. Dogodka se je udeležila tudi županja Ljutomera, Olga Karba.