Zbrane v puconski kulturni dvorani je uvodoma nagovoril župan Uroš Kamenšek, ki je izpostavil, da so lahko ponosni na razvoj občine, ki se je v skladu z zmožnostmi, gospodarsko situacijo, različnimi krizami in danostmi razvil do danes. Nato se je navezal na poletna neurja in poplave. "V naši občini smo zabeležili skupno čez 1,5 milijona evrov škode v smislu sanacije in popravil. To je za občino velikanska škoda. Avgustovsko obilno deževje je pustilo največje posledice, saj škoda še vedno narašča. Na obronkih Goričkega in na Goričkem na sploh smo priča velikim plazovom, za katere imamo samo grobo oceno škode. Obenem plazenje zemljine še vedno poteka, kar povzroča nastajanje dodatne škode in oteženo sanacijo. Zato pa je pomembno, da smo zraven in da čim hitreje najdemo ustrezne rešitve. Na podlagi študije, ki smo jo naročili, se bodo kasneje zvrstila še gradbena dela. Obenem si na vso moč prizadevamo, pridobivati dodatna sredstva za sanacijo z naslova po sanacijskih sredstvih," je opisal.
Navedel je še nekaj aktualnih projektov v občini, denimo izgradnjo širokopasovnega omrežja, nadgradnjo Vodovodnega sistema B, kjer se bodo dela končala do konca tega meseca, prav tako je občina v zaključni fazi izbire izvajalca za gradnjo vrtca pri Osnovni šoli Puconci ter za gradnjo kanalizacijskega omrežja na Vaneči. "V pripravi imamo projektno dokumentacijo za sanacijo plazov. Projekt sanacije plazov bo zelo obširen in finančno visok, zato brez pomoči države, občina vseh sanacij sama ne bo mogla izvesti," tako Kamenšek, ki je še dodal, da so zaradi odziva na nepredvidene situacije letos že dvakrat pripravili in sprejeli rebalans proračuna.
Po njegovih besedah ima občina svetlo prihodnost in trdne ter dosegljive cilje, z namenom boljšega ter kvalitetnejšega življenja občanov.
Slavnostni govornik je bil Uroš Lipušček, nekdanji dopisnik RTV Slovenija iz Združenih držav Amerike in Kitajske, ki s partnerko občasno živi v Vadarcih. Spregovoril je o zgodovinskih prizadevanjih, da je Prekmurje ostalo del Slovenije, o možnostih razvoja občine in Goričkega nasploh pa tudi o njegovih vtisih na to pokrajino.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuDobro vino je še vedno cenjeno, ocenjujejo v Vinogradništvu Kolarič
Družina Kolarič je prve trte zasadila daljnega leta 1946. Na sedmih hektarjih vinogradov pridelujejo dvanajst sort, posebej ponosni so na svojo penino.
Kdo so prejemniki priznanj in nagrad?
Župan Uroš Kamenšek je najzaslužnejšim občanom podelil priznanja in nagrade. Priznanje občine so prejeli Cecilija Hadler iz Šalamenec za dolgoletno, skrbno delo v Društvu upokojencev Puconci, Jože Šumak iz Vaneče za večletno uspešno delo v lovski organizaciji ter Franc Fujs iz Prosečke vasi za dolgoletno delo na področju prostovoljstva, aktivnega dela na področju gasilstva, športa in lokalne skupnosti.
Veliko zahvalno listino je dobil Karel Žekš iz Pečarovec za dolgoletno in požrtvovalno delo na področju gasilstva, kulture, športa in rekreativnega turizma ter lokalne skupnosti.
Nagrada Občine Puconci v višini tisoč evrov je bila podeljena Športno kulturno turističnemu društvu Hrast Lemerje za 30-letno delovanje in prispevek na športno rekreativnem področju v občini.
Podeljeno je bilo še priznanje župana, ki je šlo v roke gasilkam in gasilcem Gasilske zveze Občine Puconci za prostovoljstvo, nesebično pomoč sočloveku v lokalni skupnosti in v celotni Sloveniji.
V kulturnem delu programa so se predstavili učenci Glasbene šole Virtuoz in člane mlade folklorne skupine iz Moščanec.
Po slavnostni seji se je dogajanje preselilo v Beznovce, kjer so odprli igrišče ter ulično razsvetljavo. Ob praznovanju se je v občini zvrstilo že veliko aktivnosti, dogajanje pa se bo sklenilo v nedeljo, ko bo v gasilskem domu v Moščancih osrednja prireditev Zveze kulturnih in turističnih društev Občine Puconci 'Z biciklinon z Ravenskega na Goričko'.