Kot pojasnjujeta diplomirana vzgojiteljica Karmen Turk in vzgojiteljica predšolskih otrok Urška Lukovnjak, so projekt izvajali po korakih. "Otroke sva seznanili z organizacijo UNICEF, predvsem pa sva jim poskušali približati tiste otroke, ki živijo drugače kot naši, ki nimajo ne igrač, ne knjig, ne toplih domov, ne vrtcev … Zatem sva otrokom prebrali pravljico o šivilji Tinki," pravita. Fantku so kasneje izbrali barvo kože, oči, las in blago za obleko. Nato so se lotili šivanja, polnjenja telesa in izdelave obleke. Za lase do uporabili volno, ko je bil fantek iz cunj oblečen in s frizuro, pa so mu narisali še oči, usta, nos in obrvi. Pravijo, da je bil najtežji korak izbira imena. "Iskali in iskali smo pravo ime zanj. Otroci se s predlaganimi imeni niso strinjali. Ko je pomočnica vzgojiteljice predlagala ime Vito, je nastala popolna tišina, ni bilo nobenega »ne«. Tako je fantek dobil ime po dečku, ki je bil v naši skupini in se je v začetku šolskega leta izpisal iz našega vrtca," razložita vzgojiteljici.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(KAVČ #15) Nika Kovač: "Redko sem očarana, doma so me učili, da moram biti kritična – še posebej do politikov"
Sociologinja, antropologinja in vodja Inštituta 8. marec je postala sinonim za gibanja, ki spreminjajo družbo – od pravic žensk in enakopravnosti do pitne vode, medijske svobode in volilne participacije.
Celoten potek projekta so predstavili na plakatu in ga razstavili v vrtcu. Zaradi epidemioloških ukrepov fantka iz cunj niso poslali na UNICEF Slovenija, ampak so ga posvojili kar otroci in njihovi starši. Zbrano vsoto, 20 evrov, pa so nakazali na UNICEF-ov račun. Dodajajo še, da se je celotna izvedba projekta in njegova dobrodelnost idealno dopolnjevala s tematskim sklopom Rad živim, radi živimo in radi pomagamo, da drugi, drugačni tudi živijo.