Obiskovalce prireditve je nagovoril soboški župan Aleksander Jevšek, ki se je uvodoma dotaknil dejstva, da sta v Ljubljani potekali dve proslavi, ena je bila državna, druga pa alternativna. "Letos je proslava nekoliko drugačna, ampak naša, slovenska. Proslava ne more biti naša ali vaša, ker slovenija je samo naša in naša skupna, zato se mi zdi pomembno, da smo se v tem številu zbrali, da proslavimo pomemben praznik," poudarja Jevšek. Obenem je dodal, da je bilo to leto velikih preizkušenj. Da se je kar dobro končalo, pa je tudi dokaz tega, da smo bili složni takrat, ko je bilo treba braniti skupne vrednote. "Ni nas strah virusa covid-19, strah pa nas je lahko nekega virusa, ki je v naši družbi od osamosvojitve naprej. To je virus, ki nas deli. Pozivi z levega in desnega brega, da se moramo skupaj soočati z življenjem, hkrati pa kršenje temeljnih človekovih pravic in svoboščin, napadanje svobodnih novinarjev, to ne gre. Mi bomo v Prekmurju, prepričan sem, to presegli. To znamo, zmoremo in smo dokazali," je še v nagovoru poudaril župan.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(KAVČ #15) Nika Kovač: "Redko sem očarana, doma so me učili, da moram biti kritična – še posebej do politikov"
Sociologinja, antropologinja in vodja Inštituta 8. marec je postala sinonim za gibanja, ki spreminjajo družbo – od pravic žensk in enakopravnosti do pitne vode, medijske svobode in volilne participacije.
V kulturnem programu je na slovesnosti nastopil Pihalni orkester Murska Sobota.