Umetniški vodja festivala je Matjaž Farič, ki je pred letošnjo izvedbo dejal, da Front@ še vedno predstavlja izziv. Zapisal je, da je festival bolj znan v mednarodnih plesnih krogih in bistveni razlog za njegov obstoj se skriva v procesu vzbujanja radovednosti v lokalnem okolju in stika med obiskovalci, gosti in umetniki, pri prihajajo od vsepovsod. Festival je po besedah Fariča od samega začetka zasnovan kot plesna manifestacija, ki omogoča kar se da širok pogled na dogajanje v sodobnem plesu.
Festival se bo odprl v sredo, 28. avgusta, ko bo v Gledališču Park najprej koprodukcija med skupinama En - Knap in Zagrebškim plesnim ansamblom z naslovom Gran Bolero, sledil pa bo pogovor z ustvarjalci. Naslednji dan bo na Trubarjevem drevoredu odprti oder, kjer bo predstavljen izbor plesnih miniatur, ob 20. uri pa bo v Gledališču Park točka Ageless generation, v katerem se bodo predstavili artisti iz Belgije in Madžarske.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuPrvi sneg zapadel tudi po nižinah
Na cestah velja večja previdnost.
V petek bo prav tako odprti oder, kjer si boste lahko ogledali več točk, sledil bo še pogovor z ustvarjalci. Na zadnji dan festivala bo v Mikku dopoldan predavanje in delavnica o tem, kako internacionalizirati plesno predstavo, popoldan pa še odprti oder v Trubarjevem drevoredu in točke v Gledališču Park, v katerih se bodo predstavili artisti iz Južne Koreje.
"Novi svetovi z vsemi različnostmi, ki so zajete v sodobnem plesu, so predvsem razlog za radovednost. Radovednost vedno širi miselni horizont. Zato je umetnost, še posebej pa sodobni ples, ki človeško minljivost živi le v telesu, času in prostoru, dobrodošla protiutež osiromašeni in v ozke poglede zamejeni komunikaciji na družabnih omrežjih, ki se namesto z radovednostjo na neznano praviloma odziva z nebrzdano agresijo in prostaštvom," tako Farič.