Kolesarstvo: Jablanovec tekmoval v Italiji

Vestnik, 18. 9. 2018
Arhiv Kluba
Luka Jablanovec se je septembra udeležil dveh dirk v Italiji.
Aktualno

Član Kolesarskega kluba Tropovci Luka Jablanovec je izkušnje in kilometre nabiral na dirkah po Italiji.

Luka Jablanovec, član mlajših mladincev pri Kolesarskem klubu Tropovci, se je v začetku meseca v okviru mešanih ekip Adrije Mobila in Roga Ljubljana udeležil 71. Coppe Dino Didi v kraju Agliana. Gre za eno izmed močnejših dirk severnega dela Italije. Kolesarji, na štartu jih je bilo 200, so prevozili 90 kilometrov. Jablanovec je dirko končal med prvimi štiridesetimi kolesarji. Med slovenskimi udeležencemi je bil član KK Tropovci četrti.

8ef7eb11632fbc1ca7aeb7b65c70c4ca
Arhiv Kluba

Minuli vikend pa se je klub v lastni režiji podal na dirko regionalnega nivoja pokrajine Friuli Venezia Giulia v bližini Vidma. Slabih 80 kilometrov dolga dirka je bila sestavljena iz sedmih krogov, na njej pa je sodelovalo 99 mlajših mladince iz severne Italije, iz Slovenije pa poleg Jablanovca še Fabijan Kralj iz Kolesarskega kluba Pantal. Oba slovenska kolesarja sta se držala taktike, da se takoj po začetku prebijeta v ospredje. Luka Jablanovec se je pri iskanju ugodne pozicije zapletel z drugim kolesarjem in tako padel. Bil je rahlo poškodovan, izgubil je očala, a se je s pomočjo ekipe uspel pobrati in že v prvem krogu uloviti vodilno skupino. Oba slovenska predstavnika sta bila del te skupine. Na koncu je Jablanovec v sprintu 20 kolesarjev osvojil 11. mesto, Kralj pa je bil 9. Dirko je končala manj kot polovica udeležencev.Jablanovec je pri padcu utrpel odrgnine na rami, levem delu telesa in prstih desne roke, na dirki pa nove izkušnje, so sporočili iz KK Tropovci.