Soboška občina je sicer že naredila prvi korak k ustanovitvi lastne lekarniške mreže, a se je župan Jevšek že večkrat javno zavzel za umiritev zadev v lekarniški vojni, zato nihče povsem ne verjame, da so pripravljeni iti do konca.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuPo soboških ulicah se vozi avtomobil, odet v praznične lučke. Ste ga opazili?
Lastnik avtomobila pravi, da želi z lučkami slediti novodobnim trendom.
S provokativnim predlogom, da bi Zajca že kar takoj potrdili za vršilca dolžnosti, je šel Đurov predaleč. Kljub veliki verjetnosti, da glede na sestavo mestnega sveta po zadnjih volitvah Zajc tudi v tretje ne bo dobil podpore svetnikov ali kadrovske komisije, mu tega ne bi bilo treba predlagati. Prav tako je bil pretiran odziv drugih članov sveta, ki so navidezno zgroženi govorili o političnih diktatih in izražali skrb za demokracijo v naši državi. Povsem nepotrebna epizoda na obeh straneh.
Mestna opozicija in nekateri predstavniki v svetu zavoda v javnost še vedno skušajo plasirati teorijo, da je bil vzrok za delitev ustvarjenega presežka lekarn iz preteklih let v potrebah po financiranju paviljona Expano, a resnici na ljubo je ne glede na porabo tega denarja zamisel o delitvi lekarniškega presežka v stranki Socialnih demokratov, ki danes vodi občino, nastala že veliko pred paviljonom. V prejšnjih mandatih jo je zagovarjal njihov svetnik Dušan Bencik, ki mu je tedanje vodstvo občine vedno odgovarjalo, da tega ni mogoče storiti, pa se je naposled vendarle pokazalo, da je možno, in so s tem soglašale tudi vse občine ustanoviteljice, ki so tako dobile v proračune nekaj prepotrebnega denarja.
Soboška občina je sicer že naredila prvi korak k ustanovitvi lastne lekarniške mreže, a se je župan Jevšek že večkrat javno zavzel za umiritev zadev v lekarniški vojni, zato nihče povsem ne verjame, da so pripravljeni iti do konca. A strasti so razgrete in vsi so že naveličani prepirov, zato se lahko zadeve obrnejo v obe smeri.
Tudi v soboškem mestnem svetu se vse vrti okoli denarja, ki ga je premalo za vse projekte, ki so si jih že v prejšnjem mandatu zamislili v vodstvu občine. To vedo tudi predstavniki opozicije, zato smo priča zanimivemu preigravanju, pri katerem svetniki SDS vedno znova predlagajo občinsko subvencioniranje različnih dejavnosti. S tem vodstvo občine, ki ve, da bo vsaka dodatna subvencija požrla del načrtovanih investicij, postavljajo v neroden položaj, saj mora pred kamerami pojasnjevati, zakaj recimo ne podpira tega, da bi občina subvencionirala polovico potrjene višje cene vrtca.
A tudi župan ni brez asov v rokavu, kar se je pokazalo v primeru geotermije. Svetnik SDS Bojan Petrijan, ki je kot direktor mestne uprave med županovanjem Antona Štihca sodeloval pri izvajanju projekta izkoriščanja geotermalnih vrtin v mestu, je znan kritik trenutne situacije na področju ogrevanja v mestu. Olja na ogenj je pred kratkim prilil še svetnik Levice Romeo Varga z organizacijo odmevne okrogle mize o problematiki kakovosti zraka v mestni občini. Jevšek se je zdaj odločil ustanoviti posebno delovno skupino, ki bo preučila, kaj se še da narediti z obstoječimi vrtinami v mestu. Za člana te skupine pa je predlagal ravno Petrijana in Vargo. »No, pa sva postala 'geotermičarja',« je Varga povedal Petrijanu, medtem ko sta zapuščala dvorano soboškega parlamenta, kjer bo očitno še vroče, kljub temu da rezultat volitev ni kazal na to.