Mednarodni inštitut za kanabinoide ICCANNA in Medical center Rogaška jutri in v petek prirejata dvodnevni kongres za zdravnike in zdravstvene delavce o uporabi konoplje in kanabinoidov v medicini. Neinformiranost zdravnikov in zdravstvenega osebja je namreč še vedno ena večjih ovir za smotrno in znanstveno podprto rabo konoplje in kanabinoidov v medicini, ki ima za bolnike številne pozitivne učinke.
Na dogodku, ki je potrjen s strani Zdravniške zbornice Slovenije in Zbornice zdravstvene in babiške nege v Sloveniji, bodo gostili 12 predavateljev, od tega tri tuje zdravnike, ki v svoji klinični praksi že leta uporabljajo konopljo in kanabinoide, ter vrsto slovenskih zdravnikov in strokovnjakov. Osrednje teme kongresa bodo vključevale uvod v endokanabinoidni sistem, pravice pacientov in pričevanje bolnika, klinično uporabo kanabinoidov v pediatrični nevrologiji, v ginekologiji in pri bolečini, pa predpisovanje kanabinoidov, izdajo receptov in dostopnost zdravil v Sloveniji, predstavljena bo zgodovina uporabe konoplje v medicini ter dosedanje izkušnje iz Slovenije in tujine v klinični praksi.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuAmandmaji za investicije v Pomurju gladko zavrnjeni: Kako so glasovali pomurski poslanci?
Državni zbor je potrdil proračuna za prihodnji dve leti, ob tem pa je bilo s strani opozicije vloženih več amandmajev, ki so se nanašali na projekte v Pomurju.
Kot je povedala mikrobiologinja Tanja Bagar, direktorica Icanne, je nujno, da zdravstveno osebje dobi znanstveno utemeljene informacije o konoplji in kanabinoidih, če želimo ,da se to področje v Sloveniji premakne. "Ker v Sloveniji od leta 2016 ni bilo izobraževanj na to temo, je ta dvodnevni kongres pravo mesto za pridobitev ključnih znanj. Pacienti si želijo odkritega pogovora z zdravnikom o tem ali jim konoplja lahko pomaga, in če na kak način ter kako to vpeljati v že obstoječe zdravljenje."