Uradna potrditev o njegovem odstopu je prišla iz dnevnega reda današnje izredne seje sveta NIJZ, na kateri so se seznanili s Krekovo odstopno izjavo. Ta je v svoji odstopni izjavi zapisal, da je na mestu direktorja vztrajal tako dolgo, ker je mnenja, "da se politika ne bi smela vmešavati v imenovanje direktorja NIJZ in bi moral biti izbran na razpisu in delati cel mandat, kar bi zagotavljalo ciklični razvoj NIJZ".
Navaja, da je vodenje NIJZ prevzel v najtežjem obdobju in dodaja, da je ponosen, da je delo skupaj z ekipo opravil vrhunsko. Po njegovem mnenju bi z vztrajanjem na funkciji povzročal škodo NIJZ zaradi "nadaljnjega blatenja v javnosti in posledično zbujanjem dvoma v sporočila in priporočila NIJZ". V luči ponovnega porasta koronavirusnih okužb je to škoda, ki je noben specialist javnega zdravja ne bi želel povzročiti. "Ker ne vidim drugega izhoda, moram kljub vsemu odstopiti," je dodal.
Prav tako je napovedal, da bo po temeljitem razmisleku verjetno sprožil ustrezna pravna sredstva zoper vpletene, saj je po njegovem mnenju tovrstno vedenje oseb na oblasti nesprejemljivo kot tudi kaznivo.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuDobro vino je še vedno cenjeno, ocenjujejo v Vinogradništvu Kolarič
Družina Kolarič je prve trte zasadila daljnega leta 1946. Na sedmih hektarjih vinogradov pridelujejo dvanajst sort, posebej ponosni so na svojo penino.
Za vršilca dolžnosti direktorja NIJZ so imenovali Branka Gabrovca, sicer tudi zaposlenega na NIJZ in mariborski fakulteti za zdravstvene vede, ki v koalicijski stranki SD predseduje odboru za zdravje.