Do 24. januarja si poleg kopij naslovnic številnih jezikovnih različic Malega princa lahko ogledate tudi likovna dela, ki so jih na to temopoustvarili učenci II. Osnovne šole iz Rogaške Slatine, na kateri kot učiteljica angleščine poučuje Jožica Nuč, ki je že vrsto let strastna zbirateljica svetovno priljubljene knjige Mali princ, avtorja Antoina de Saint-Exuperyja.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(FOTO) Napaka Raduhe odločila srečanje: Mura - Olimpija 0 : 1
V 16. krogu prve lige si je ekipa Mure želela doseči drugo zaporedno zmago. Toda nasprotnik ne bi mogel biti težji. Vodilna Olimpija se je zdela v ligi skoraj nepremagljiva in je prva kandidatka za naslov državnega prvaka. A kdo bi si mislil, da bo ta dvoboj odločila samo ena nepremišljena poteza. Tekmo ste lahko spremljali z nami.
Nučeva je pojasnila, da je do zdaj zbrala že 350 jezikovnih različic Malega princain to v 119 jezikih sveta, zbirka pa je iz dneva v dan večja. Lani, ko je minilo 75 let od pisateljeve smrti, je pripravila priložnostno razstavo, ki je zdaj obiskala še Porabje. Na otvoritvi razstave, ki so jo tokrat pripravili v sodelovanju z Zvezo Slovencev na Madžarskem, sta odlomka iz najbolj znanega dela Antoina de Saint-Exuperyja prebrala tudi Akoš Anton Dončec in Branko Pintarič, avtor in urednik Malega kraliča, prekmurske različice Malega Princa, ki je izšla pred dvema letoma. Prav omenjeni prevod ju je povezal z zbirateljico, ki je vesela, da ima zdaj še več možnosti za to, da izmenjuje različne jezikovne različice.
Jožica Nuč je citat »kdor hoče videti, mora gledati s srcem« prvič prebrala v osnovni šoli, svoj prvi izvod Malega princa, in to v angleškem jeziku, pa je kupila leta 1984 ko je kot študentka angleščine in nemščine prvič obiskala Veliko Britanijo. Prava zbirateljska strast jo je zagrabila leta 2010 in takrat je s pomočjo svetovnega spleta začela iskati ljudi, ki zbirajo najbolj znano delo Antoina de Saint-Exuperyja. »Zdaj ni več problem, saj je na socialnem omrežju Facebook tudi skupina, v katero smo povezani zbiratelji. Knjige z našega balkanskega območja so zelo iskane predvsem v Aziji. Sama jih predvsem izmenjujem, saj bi bil v primeru, če bi jih kupovala to lahko zelo drag konjiček,« je še poudarila Jožica Nuč.