"Teden Rdečega križa je odlična priložnost, da gremo znova med ljudi in jim pokažemo, da smo del skupnosti, da nam je mar. Prisluhnemo jim, pogovarjamo se z njimi, namenimo jim čas. Obenem pa izkoristimo čas, da z dogodki in aktivnostmi dvignemo našo prepoznavnost in pomen Rdečega križa v lokalnem, regionalnem in nacionalnem okolju," je v poslanici zapisala predsednica RKS Ana Žerjal. Humanost je tista nevidna sila, ki "nas druži in zaradi katere delamo, kar delamo", je zapisala.
Svetovni dan Rdečega križa je tudi dan, ko nacionalna društva po celem svetu pripravijo številne dogodke, s katerimi poslanstva in dejavnosti predstavljajo kar največ posameznikom. V Sloveniji bodo s 56 območnimi združenji in skoraj 900 krajevnimi organizacijami pripravili številne aktivnosti.
Na ljubljanski pravni fakulteti bo tako danes posvet o vlogi in pomenu Rdečega križa, ki ga bo s slavnostnim nagovorom odprla predsednica državnega zbora Urška Klakočar Zupančič.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(KAVČ #15) Nika Kovač: "Redko sem očarana, doma so me učili, da moram biti kritična – še posebej do politikov"
Sociologinja, antropologinja in vodja Inštituta 8. marec je postala sinonim za gibanja, ki spreminjajo družbo – od pravic žensk in enakopravnosti do pitne vode, medijske svobode in volilne participacije.
Med 9. in 11. majem bodo v Slovenskih Konjicah potekala letošnja državna preverjanja znanj prve pomoči za študente, dijake in osnovnošolce, kjer pričakujejo 34 ekip, so zapisali v sporočilu za javnost.
V tednu RKS bo od vsake vozovnice v letalskem, železniškem, ladijskem in avtobusnem prometu ter vsake poštne pošiljke obračunan prispevek za Rdeči križ v višini 0,17 evra. Zbrana sredstva bodo namenjena za humanitarno dejavnost RKS ter plačilo stroškov organizacije tedna Rdečega križa.
Svetovni dan Rdečega križa sicer zaznamujemo ob obletnici rojstva ustanovitelja Mednarodnega gibanja Rdečega križa in Rdečega polmeseca Švicarja Henryja Dunanta. Kot očividcu bitke pri Solferinu v Italiji se mu je porodila zamisel, da bi ustanovil organizacijo, ki bi nevtralno pomagala vsem ranjenim vojakom. Zamisel se je 1863 uresničila v podobi Rdečega križa.