Pesmi so na prireditvi brale članice literarne skupine Zveze kulturnih društev Lendava Pobiralci rose. Recitirale so pesmi v slovenskem, madžarskem in srbskem jeziku. Nastopila je tudi vokalistka in kitaristka Lucija Šetar. Ob tem so pripravili še razstavo slik lendavske likovne ustvarjalke Sabine Šinko. Njena dela je predstavil umetnostni zgodovinar Atilla Pisnjak. Organizatorji literarno-glasbenega večera so bili lendavska območna izpostava Javnega sklada za kulturne dejavnosti (JSKD), Zveza kulturnih društev Lendava in Knjižnica – kulturni center Lendava.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuBine Pušenjak se je vrnil z zdravljenja v tujini, doma so jim pripravili sprejem
Bine Pušenjak je pri dveh letih in pol zbolel za tumorom osrednjega živčevja. Zadnjih šest tednov so z družino preživeli v Italiji na zdravljenju.
Na literarno-glasbeni dogodek so povabili literarne ustvarjalke iz lendavske in tudi drugih občin, je povedala vodja lendavske območne izpostave JSKD Rozina Nemec. Gre za oživitev pred leti zelo uspešnega dogodka, na katerem so se predstavile avtorice s svojimi literarnimi deli. Tokrat se je povabilu odzvalo deset avtoric, in sicer Slavica Zver, Biserka Sijarič, Gizela Koter, Ivanka Tompa, Danijela Hozjan, Judit Zagorec Csuka, Zlatka Frajzman, Janja Magdič, Lidija Alt in Olga Paušič. Besedila sta recitirali še Jasna Bači in Jerica Trojak.
Pisnjak je ob predstavitvi likovnih del Sabine Šinko povedal, da se avtorica v delih veliko posveča ženski usodi. Razstavljena dela prikazujejo fiktivne portrete žensk. »Značilnost portreta kot zvrsti je izpostavljanje individualnosti. Vendar pa Sabina ne konkretizira osebe, ampak posplošuje. Pred enobarvnim nevtralnim ozadjem se pojavijo obrazi, ki od daleč delujejo realistično, a če si jih ogledamo od blizu, prepoznamo nekaj neobičajnega, nekaj nadrealističnega. Umetnica dejansko to rešitev uporablja z namenom, da izpostavi vprašanje lepega, grdega, tako notranje kot tudi zunanje lepo in grdo,« je povedal. Brezizrazni obrazi pa dodatno poglobijo občutek, da te ženske obstajajo v dveh svetovih, v našem, realnem in seveda v svetu sanj, oziroma v nekam nadrealističnem duhu. Razstava je uvertura v Sabinino razstavo, ki jo bodo odprli 31. marca v lendavski sinagogi.