Občina Kobilje meri slabih dvajset kvadratnih metrov, leži tik ob slovensko-madžarski meji, tam pa je tudi mejni prehod Kobilje oziroma Nemesnép. Sestavlja jo le kraj Kobilje, v katerem prebiva 591 ljudi. Od tega jih je 56 delovno aktivnih, povprečna starost občanov pa je 44,7 let. Stopnja brezposelnosti v občini je 15-odstotna.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuDobro vino je še vedno cenjeno, ocenjujejo v Vinogradništvu Kolarič
Družina Kolarič je prve trte zasadila daljnega leta 1946. Na sedmih hektarjih vinogradov pridelujejo dvanajst sort, posebej ponosni so na svojo penino.
Od leta 2003 je občina Kobilje del Krajinskega parka Goričko. Od naravnih danosti prevladujejo vinogradi in gozdovi. V minulih letih so obnovili šolsko zgradbo, dozidali novo telovadnico in vrtec. V kraju imajo pošto, urejeno kanalizacijsko omrežje in čistilno napravo z dovozno potjo in brvjo čez Kobiljski potok. V središču občine se nahaja cerkev Svetega Martina, v njenem zvoniku pa je eno najbolj pomembnih kotišč navadnega netopirja v Sloveniji. Domačini živijo v sožitju z naravo, pogosto pa občino obiščejo tudi kolesarji in pohodniki.
Aktualni župan občine Kobilje je 51-letni Robert Ščap, ki je ekonomist po izobrazbi. Ob opravljanju županske funkcije pa je tudi direktor logistično-transportnega podjetja. Ščap je županoval od leta 2014 naprej, za nov mandat pa se bo potegoval tudi na prihajajočih volitvah. Njegov izzivalec pa je 35-letni Aleš Lutar, ki trenutno opravlja poklic višjega policista.
Občina v številkah:
Površina občine: 19,7 km2
Število prebivalcev: 591
Povprečna starost: 44,7 let
Delovno aktivno prebivalstvo: 56
Primerna poraba za leto 2018: 360.557 evrov
Prihodek občine iz naslova dohodnine: 161.347 evrov
Stopnja registrirane brezposelnosti: 15,4
Povprečna mesečna bruto plača: 1388,85 evrov