Po predstavitvenem dogodku s kulturnim programom so se udeleženci podali na lov s pticami ujedami po okolici Beltincev. Organizator dvanajstega Lova s sokoli v Pomurju je bil Zavod za turizem in kulturo Beltinci v sodelovanju s Sokolarskim društvom Pomurja, Slovensko zvezo za sokolarstvo in zaščito ptic ujed ter občino Beltinci.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuDobro vino je še vedno cenjeno, ocenjujejo v Vinogradništvu Kolarič
Družina Kolarič je prve trte zasadila daljnega leta 1946. Na sedmih hektarjih vinogradov pridelujejo dvanajst sort, posebej ponosni so na svojo penino.
V kulturnem programu so nastopili Prekmurski rogisti in učiteljice Glasbene šole Beltinci, ki so zaigrale glasbo, kakšno so igrali pred stoletji na slovenskih in tujih gradovih. Obiskovalce sta nagovorila predsednica Slovenske zveze za sokolarstvo in zaščito ptic ujed Vilma Alina Šoba in župan občine Beltinci Marko Virag. Ptice ujede, ki so si jih obiskovalci prireditve lahko ogledali, pa je predstavil predsednik Sokolarskega društva Pomurje Dragan Zemljič.
Na prireditvi so sodelovali tudi člani konjeniškega društva Radenska konjenica s svojimi konji. Po odprtju lova s sokoli pa so se obiskovalci okrepčali s fazanjo juho, ki so jo pripravili v beltinskem gostišču V grajskem stolpu, langaše pa so cvrli člani Turističnega društva Beltinci. Ti jedi pa so lahko poplaknili z kuhanim vinom in čajem, ki so ga ponujali člani Vinogradniškega društva Beltinci.
Vilma Alina Šoba je povedala, da je sokolarstvo zelo stara oblika lova, ki jo je UNESCO razglasil za nematerialno svetovno kulturno dediščino. To je starodavna oblika sožitja človeka s ptico, človeka z naravo. Vzgoja ptic ujed zahteva veliko znanja in časa, ki jim ga sokolarji posvetijo.