Tudi Čebelarstvo Tigeli se je letos vključilo v projekt Božična Prlekija. Čebelarka Dragica je - že oktobra - zavihala rokave in se lotila izdelave medenih hišk, ki krasijo poseben prostor v čebelarski brunarici. Ta prostor je drugače namenjen druženju in pokušnji meda ter medenih dobrot, ko obiščete Čebelarski muzej Tigeli v Veržeju.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuLelosi obuja duh Mure: V soboškem proizvodnem obratu se obeta več kot 100 novih zaposlitev
Hitro rastoče kamniško podjetje del proizvodnje iz Kitajske seli v kompleks nekdanjega tekstilnega giganta v Murski Soboti.
Medene dobrote je Dragica polepšala z božičnimi lučkami, ki so še polepšale božično pravljico. Dragica jme celotno vasico izdelela iz medenega testa, medene hiške pa je začela delati že pred dvema mesecema - ustvarjala je od oktobra do sredine decembra letos, dokler vse hiške niso bile končane in postavljene na ogled.
Ko je medene hiške izdelovala, so le-te sproti sušile in hkrati jih je tudi krasila. Da so bile vse medene hiške postavljene, je bilo v izdelavo vloženega veliko dela in ur; predvsem so hiške nastajale ob večerih. Za izdelavo je Dragica uporabila testo, pdobno tistemu za lectove izdelke. Okrasitev je temu primerna, saj medene hiške dalj časa stojijo z dodatkom kostanjevega medu; ta pa je nekaj posebenga tudi zaradi vonja in arome.
Pri izdelavi medenih hišk ji je pomagala hčerka Tamara, ki je sodelovala tido pri zasnovi razstave. Razstavo medenih hišk so poimenovali Medena vas na Čebelarstvu Tigeli. Narejenih je 40 različnih medenih hišk, ki so podobne prleškim kmečkim hišam z dvoriščem. V vasi pa najdete tudi medeni čebelnjak, pa hiške v steklu z okrašenimi lučkami, vodnjaki, medenimi ograjami, pa medeni adventni venec. Vse hiške so različne oblike in različne izdelave ter barve, pri čemer niti ena ni podobna drugi. Med hišami je Dragica izdelala tudi medeni domači osemkotni čebelnjak, ob čebelnjaku je postavljena tudi vaška cerkvica.