V Lentiju na Madžarskem so danes v okviru mednarodnega projekta GardEN organizirali slovensko-madžarsko prireditev, ki so jo poimenovali Piknik zdravilnega bezga.
Hiša Tara Moravske Toplice je predstavila čokoladno manufakturo, sladke dobrote pa so udeleženci lahko tudi degustirali. O uporabi iz zdravilnih učinkih bezga je predavala pridelovalka zdravilnih zelišč in začimb Katalin Csondor Lengyelne. Udeleženci delavnice so degustirali jedi z bezgom.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(KAVČ #15) Nika Kovač: "Redko sem očarana, doma so me učili, da moram biti kritična – še posebej do politikov"
Sociologinja, antropologinja in vodja Inštituta 8. marec je postala sinonim za gibanja, ki spreminjajo družbo – od pravic žensk in enakopravnosti do pitne vode, medijske svobode in volilne participacije.
V kulturnem programu so nastopili ljudski pevci Dobronaki Notazok iz Dobrovnika in ansambel Kis Hetret (Ali veš), ki je pripravil koncert za otroke. Za otroke so organizirali še igralnico z Manco Bezeg in Markom Bezgom. Pripravili so še tržnico ročnih del in domačih dobrot, lokalni pridelovalci in predelovalci pa so ponujali še med, marmelade, sire, izdelke iz sivke in žafrana, sirupe ter drugo. Obiskovalce je na prireditvi nagovoril župan Lentija Laszlo Horvath.
Namen projekta z naslovom GardEN je vzpostavitev čezmejne turistične mreže, regije drobnih čudežev, z razvijanjem ponudbe zunaj turističnih središč. Izvajajo ga v okviru programa Interreg V-A Slovenija-Madžarska. Partnerji pri projektu so TIC Moravske Toplice, občina Moravske Toplice, Javna fundacija za razvoj zdravstvenega turizma Lenti in občina Lenti, ki je vodilni partner.