Kot so sporočili s Policijske uprave Murska Sobota, so do sredine junija zaznali 14 neprimernih ravnanj, ki so jih storili otroci oziroma mladostniki. V lanskem letu pa je bilo teh ravnanj 16. To sicer ne pomeni povečanja nasilja na šolah, ampak večje zavedanje in osveščenost, da so nekatera ravnanja, ki so za nekoga nesprejemljiva, tudi dejansko neprimerna. Policisti pri tem sodelujejo z drugimi organi in institucijami, kajti sami ne morejo spreminjati določenih vzorcev ravnanj. Kriminalisti in policisti nesprejemljiva ravnanja preučijo in izvedejo aktivnosti, kot so pogovori, usposabljanja, izobraževanja, represivni ukrepi in podobno.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuBine Pušenjak se je vrnil z zdravljenja v tujini, doma so jim pripravili sprejem
Bine Pušenjak je pri dveh letih in pol zbolel za tumorom osrednjega živčevja. Zadnjih šest tednov so z družino preživeli v Italiji na zdravljenju.
Najpogostejši razlogi, ki privedejo do nasilja, so nesprejemanje oziroma netoleranca drugačnosti, ljubosumje zaradi osebnostnih okoliščin, dodaten vzrok pa je tudi dokazovanje posameznikov v skupini. V posameznih primerih pa sta bila motiva tudi koristoljubje in želja po osebni uveljavitvi. Nasilje med vrstniki je lahko psihično, fizično ali kombinacija obojega. Najbolj pogosta zaznavna obilka, ki se je pojavila, je bilo psihično nasilje, predvsem prek svetovnega spleta in socialnih omrežij. Nekaj pa je bilo tudi primerov fizičnega nasilja.
Neprimerna dejanja je treba obsoditi.
Vsako ravnanje, ki je za posameznika, zoper katerega se izvajajo posamezna ravnanja, nesprejemljivo, žaljivo, mu daje občutek ponižanosti ali ogroženosti, mora biti nesprejemljivo tudi za družbo, in ga je kot takšnega potrebno obsoditi oziroma sankcionirati.